Світ радіо

Talk, Hot/Talk, Sports/Talk, News/Talk

Радіостанції України
Новини радіо
Словник термінів
Радіо і Закон
Читалка
Статті про радіо
Музей
Цікаві лінки
Пісні про радіо
Подяки
Гостьова книга
Форум
Чат
Різне
FAQ

skura_fm@hotmail.com

Hosted by "ColoCall"

Радіо РОКС Україна

Армянское радио


        Протягом останніх кількох десятиріч на радіоринку Сполучених Штатів спостерігається просто таки вибух означених форматів радіомовлення.
       Телефонні шоу за участю слухачів вперше почали з'являтися на станціях формату "Top Forty" у некомерційних проміжках ефірного часу (як правило, після 23.00). 1962-го року радіо KABC (Лос-Анжелес) стало першою станцією суто "розмовного" формату в американському ефірі; вони навіть взяли собі другу назву - "The Conversation Station" (Радіо-Діалог). Деякі станції формату намагаються зберігати ориґінальну концепцію - із збалансованою презентацією поглядів на проблеми та відносно об'єктивними ведучими. Тим часом, нещодавно станції формату "Hot Talk" почали навантажувати ефір такою кількістю політичної пропаганди, про яку раніше ніхто не міг і подумати. (Інтелектуали-консерватори стверджують, що з того часу, як радіо перестало бути новинкою, доктрина чесності більше не існує). Це модель повного протиріч, дещо заанґажованого типу подання матеріалу. Різкий, конфронтаційний стиль забезпечує цьому формату високі показники в рейтинґах на сотнях ринків США.
         Поява радіостанцій формату "News" у 60-их спричинила багато здивувань у середовищі радійників. Багато хто з них скептично оцінював можливість радіожурналістів відшуковувати достатню кількість новин для того, щоб заповнити 24 години мовлення. Скептики також висловлювали свої сумніви - чи хтось витримає 4-годинну зміну "торохкотіння" язиком. А тим часом, найближчі конкуренти "розмовних" станцій - музичні станції формату "Top Forty" розбили годинні програми на 20-тихвилинні блоки, а у перервах надають ефір мобільним репортерам. Інформаційні відділи радіостанцій здатні відслідковувати найсвіжіші новини ще до того, як на місці подій з'являться телевізійні камери чи газетярі здадуть матеріали до друку. Йшов час, і керівники станцій формату "News" вирішили, що вони подаватимуть новини 20-ихвилинними блоками, що згодом певною мірою повторюватимуть один одного. 20 хвилин - це той час, який середній слухач здатен тримати одну хвилю на своєму приймачі. Станція "Group W Radio" на базі даної ідеї вигадала навіть слоґан, що став згодом спільним гаслом усіх інформаційних станцій Сполучених Штатів, - "Дайте нам 22 хвилини, і ми вам дамо світ". Унікальна властивість радіо з легкістю подавати оперативно найсвіжіші новини і досі робить його незамінним джерелом інформації для людини.
Вступна стаття Головна сторінка
Оновлено: 10.04.2001