Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

Конференція "РадіоUA"

Журнал "Телерадіокур'єр"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Портал любителей Авторадио

• Лилин Киев

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Жовтень 2019 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 29-30 травня 2019 р. у столиці відбудеться XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

  • Радіоанонс

  • Новини вересня 2019

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок: 29-30.05.2019  
 • 13.10.2019 Завтра святкуємо День захисника України? З 10:00 до 15:00 столична сателітарна мережева станція "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Лисичанськ-88.6МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) вітатиме наших захисників і захисниць. Протягом дня зіркові гості в студії, привіти зі сходу. А о 12:00 - живий концерт в студії від Україно-Британського гурту Vinok (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 13.10.2019 Радіостанція "Радіо Крим. Реалії" розширює своє покриття, розпочавши мовленняв діапазоні середніх хвиль на частоті 648 кГц. Трансляції радіостанції ведуться з с.Чонгар Генічеського району Херсонської області відповідно до дозволу Нацради на тимчасове мовлення, потужність передавача - 10 кВт. Нагадаємо, радіостанція "Радіо Крим. Реалії" - радіостанція ГО "Радіо Кримських громад", веде мовлення в Інтернеті, а з вересня 2017 року - також цілодобово на частоті 105.9 МГц з с. Чонгар. Окрім того, "Радіо Крим. Реалії" співпрацює із НСТУ та низкою інших мовників (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 12.10.2019 9-го жовтня в місті Жидачів Львівської області на частоті 99.9 МГц розпочала мовлення місцева радіостанція "Жидачів FM". Окрім звукового мовлення станція передає сигнал RDS: ZYDACHIV\FM\99,9FM. Трансляції здійснюються з передавального центру на території місцевого відділення ПАТ "Укртелеком", де на щоглі з балкончиком встановлено два вертикальні вібратори. Нагадуємо - дане частотне присвоєння Редакція Жидачівського районного радіомовлення з позивним "Говорить Жидачів" отримала на конкурсі 20 вересня 2018 року в рамках реалізації проекту із розвитку мовлення місцевих територіальних громад (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 11.10.2019 Бог створив світ за 7 днів, китайські будівельники звели рекордно великий міст за 4 дні, планета Земля робить повний оберт довкола своєї осі за добу. І лише Андрій Ткачов та Женя Тюртюбек, здатні за дві години розказати слухачам столичної мережевої станції "Power FM" (Київ-104.0МГц та T-DAB, Суми-87.7МГц, Полтава-102.7МГц, Бердичів-103.0МГц, Кривий Ріг-103.6МГц, Дніпро-104.0МГц, Харків-105.7МГц, Одеса-90.6МГц, Мелітополь-91.0МГц, Вінниця-91.4МГц, Бердянськ-102.1МГц, Івано-Франківськ-103.0МГц, Генічеськ-104.4МГц, Кременчук-107.0МГц, Черкаси-107.1МГц, Чернігів-101.8МГц та Запоріжжя-105.1МГц, а також Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 192k.) про 30 кращих пісень світу! Не пропустіть найавторитетніший хіт-парад країни 'POWER FM Chart - TOP 30' щоп'ятниці о 16:00 та щосуботи о 18:00 (Джерело: Сторінка радіо "Power FM" у соцмережі Facebook).
 • 11.10.2019 11 жовтня в Києві відбулася пресконференція, присвячена здобуткам у розвитку трьох мереж суспільного радіомовлення - UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура - протягом 2014-2019 рр. За цей час радіопрограми Суспільного мовника отримали 193 частоти, із них 98 - цьогоріч. Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський зазначив, що розвиток суспільного мовлення є одним із пріоритетів діяльності Національної ради: "Суспільне мовлення для нас, членів Національної ради - це мовлення, яке створює нішеві формати, нішеві передачі, які здебільшого не цікавлять комерційні мовники, але задовольняють інформаційні, освітні й культурні потреби вибагливих і дуже вузьких аудиторій слухачів та глядачів". На думку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Суспільний мовник наразі демонструє високі журналістські стандарти в створенні контенту, а також формує високу культуру споживання інформації, завдяки чому дає збалансований погляд на події в Україні й за кордоном. "Суспільне - це медіа, яке зберігає суспільство в єдності в умовах, коли, можливо, приватні медіа розривають суспільство через те, що вони працюють із різними аудиторіями, із різним політичним порядком денним. Вони часто можуть бути не медіа, а саме інструментами політичного впливу. Суспільне зшиває українське суспільство в єдине ціле", - прокоментував член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. Голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія подякував Національній раді за довіру та підтримку й заявив, що надання радіостанціям Суспільного такої рекордної кількості FM-частот можна назвати справжньою історичною подією для компанії: "Ми багато років до цього прагнули. Ані UA: Радіо Культура, ані UA: Радіо Промінь не мали доступу до слухачів. Робили хороші й потрібні програми, а доступу не мали. І це настільки образливо, що ти робиш хороше, а ніхто не дізнається просто тому, що в нас немає можливості. Учора ми отримали цей шанс і не підведемо". Нагадаємо, 10 жовтня за результатами конкурсу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Суспільне радіо отримало рекордну за останні роки кількість FM-частот. Тепер UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура мовитимуть ще на 87 FM-частотах у різних населених пунктах країни. Серед них - як обласні центри, так і невеликі міста й селища, а також населенні пункти на прикордонних територіях (Джерело: Портал "UA: Суспільне мовлення").
 • 11.10.2019 Найбільша кількість частот для організації мовлення на територіях із особливим режимом мовлення належить суспільному мовнику, і без нього неможливо побудувати систему інформаційного захисту України. Із такою тезою під час пресконференції 11 жовтня виступив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. "Найбільше навантаження, найбільша кількість частот у Донецькій, Луганській областях і шести південних районах Херсонської області видана Суспільному мовленню. Якщо ми сьогодні, наприклад, вимкнемо всі передавачі Суспільного, ми отримаємо решето, яке ми не зможемо нічим заповнити. Це - інформаційний пояс безпеки на лінії розмежування і на межі з Кримом. Без Суспільного це в принципі неможливо", - наголосив він. Нині у цих областях Національною суспільною телерадіокомпанією України освоєно 23 частоти, і суспільний мовник використовує потужні передавачі - 5 кВт. Суспільне радіо цього року отримало 13 нових FM-частот за спрощеною процедурою тимчасових дозволів для мовлення на територіях із особливим режимом мовлення в Луганській, Донецькій і Херсонській областях, зокрема: "Радіо "Промінь" - 3 частоти в Луганській області, 2 - у Донецькій та 1 - в Херсонській областях, загалом це 6 нових частот; "Українське радіо" - отримало по 2 частоти в Луганській і Донецькій областях, загалом це 4 частоти; "Радіо "Культура" - отримало 2 частоти в Луганській області; "ПУЛЬС FM" - 1 частоту в Луганській області. Крім того, Суспільне мовлення має дві місцеві радіомережі в Луганській і Донецькій областях - "Голос Донбасу" (6 частот) і "ПУЛЬС FM" (11 частот). Сергій Костинський зауважив, що суспільний мовник бере активну участь у розбудові українського мовлення на прикордонні. На отриманих цього року 6 частотах "Українське радіо" розпочне мовлення на прикордонних територіях Волинської, Закарпатської, Львівської і Чернігівської областей. "Радіо "Промінь" для прикордонного мовлення використовує 10 частот. Це населені пункти Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Рівненської і Чернігівської областей. Також "Радіо "Культура" збільшила на прикордонні своє мовлення на 2 частоти - в Запорізькій і Луганській областях. Голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія у цьому контексті зазначив, що суспільний мовник ішов на такий крок свідомо, розуміючи, що він не принесе ні рейтингів, ані додаткових комерційних доходів. "Але це мовлення там має бути. Ми на це йшли, отримуючи розуміння Національної ради. Це дуже важливо для країни", ­- зауважив він. Сергій Костинський висловив вдячність Концерну РРТ і ДП УДЦР за спільно зроблену велику роботу, а також повідомив, що для мовлення у прикордонних районах Національна рада замовила в УДЦР прорахунок ще 150 частот. Він зауважив, що триває стратегічна робота із забезпечення мовлення українських ЗМІ у всіх прикордонних областях, де за останніми статистичними даними мешкають понад шість мільйонів людей. Незабаром збільшиться кількість програм суспільного радіо на Закарпатті - в регіоні, який особливо потребує програм українських мовників. Так, в Ужгороді почне мовити "Українське радіо" і "Радіо "Промінь". Крім того, "Українське радіо" почне мовити в Біроварці, Красній, Нижніх Воротах, Нижному Студеному, а "Радіо "Промінь" - у Рахові. Національна рада планує незабаром провести окремий конкурс для потреб місцевого мовлення, який дасть змогу значно збільшити кількість радіостанцій, що мовитимуть на Закарпатті (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.10.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення послідовно підтримує розвиток Суспільного мовлення в Україні на всіх його етапах, наголосив під час пресконференції 11 жовтня член Національної ради Сергій Костинський. Він розповів про те, як регуляторний орган бачить місію суспільного мовника, і саме це стало підґрунтям того, аби він за п'ять останніх років отримав на конкурсах 193 FM-частоти. Одним із важливих аспектів у діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України є те, що вона бере на себе зобов'язання створювати такий контент, який забезпечуватиме інформаційні інтереси всього суспільства. Розбудовувати мовлення на прикордонних територіях без будь яких комерційних переваг - це теж місія Суспільного, адже там проживають понад 6 млн громадян України, які часто не мають належного доступу до українських програм і передач. Мовлення Суспільного демонструє високі журналістські стандарти при створенні контенту і формує високу культуру споживання інформації, мовлення, яке надає збалансований погляд на події в Україні і світі. І в умовах фактичної війни в Україні це дуже важливо. Моніторинги Національної ради, проведені під час виборчих кампаній, засвідчили, що НСТУ демонструє найбільший рівень дотримання журналістських стандартів, і це дає підстави стверджувати, що український суспільний мовник за цими параметрами відповідає європейським суспільним медіа. Також Суспільне, за словами Сергія Костинського, - це стратегічна альтернатива заборонам і санкціям. Адже найвищі показники звучання української мови в ефірі демонструють саме програми Суспільного мовника, і, таким чином, "Суспільне розвиває, відтворює в нових поколіннях громадянську, культурну, мовну ідентичність українців незалежно від того, чи є мовні квоти, чи ні, чи є державний протекціонізм української культури, чи немає". Розвиток Суспільного мовлення важливий ще й тому, що саме воно встановлює стандарти, на які мають рівнятися всі медіа і всі журналісти. "Це медіа, яке зберігає суспільство в єдності в умовах, коли, можливо, приватні ЗМІ розривають його, оскільки часто є не засобами інформації, а інструментами політичного впливу. Суспільне об'єднує українське суспільство в єдине ціле", - сказав він. Важливо, що Суспільне радіо стало майданчиком для молодих співаків і виконавців і, таким чином, дає шанс на появу нових імен у музичній індустрії. Крім цього, необхідно розуміти, зауважив Сергій Костинський, що Суспільне мовлення є елементом державного інформування суспільства в умовах воєнного часу та інших форс-мажорних ситуацій. На його думку, упродовж тривалого часу держава не мала системного бачення розбудови мереж державного радіомовлення, і ці питання взагалі упускалися. Нині ж саме на Суспільне покладаються такі обов'язки. "Тому для нас дуже важливо, щоб інфраструктура НСТУ була максимально розгалуженою", - наголосив він. Зі свого боку голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія висловив подяку Національній раді і зауважив, що жодного разу за всі ці роки ані Національна рада, ні хтось інший не намагався впливати на контент Суспільного. "Це робить редакційна рада, це робить Наглядова рада, суспільство контролює сам зміст всього, не без дискусії. Проте жодного разу не було такого, щоб Національна рада робила щось більше, ніж належить їй як регулятору, ставлячись до нас так само, як і до будь-яких інших мовників", - висловився він. А ті преференції, які були, Національна рада забезпечувала згідно з законом саме в логістиці і доставці сигналу. Стосовно дотримання журналістських стандартів він підтвердив місію Суспільного мовника: "Суспільне, як здорова клітина в організмі, має бути обов'язково для того, щоб решта організму вся орієнтувалося саме на цю здорову клітину. Чи буде таким увесь організм, чи не буде - це справа життя. Але взірець має бути". Підтримуючи розбудову мереж Суспільного мовлення, в тому числі радіомереж, Національна рада передусім виконує вимоги Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". Його норми передбачають, що Суспільне мовлення має перевагу в отриманні частот на конкурсах. Тож, результати вчорашнього конкурсу на мовлення в FM-діапазоні підтвердили відданість Національної ради справі розбудови Суспільного мовника і дотриманню норм чинного законодавства (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.10.2019 У період із 2014 по 10 жовтня 2019 року три мережі суспільного радіо - "Українське радіо", "Радіо "Промінь" і "Радіо "Культура" - отримали 193 частоти, при цьому 98 частот були видані мовнику цього року. Підсумкові дані щодо розвитку радіомереж Національної суспільної телерадіокомпанії України 11 жовтня під час пресконференції озвучив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. Таким чином, можна стверджувати, що за останні роки суспільне радіо стало найдинамічнішим у своєму розвитку ліцензіатом Національної ради. Найбільшою мережею, якій немає аналогів у країні, стало "Українське радіо". Нині воно об'єднує 192 населених пункти у 24 областях. Радіостанція мовить у 22 обласних центрах і всіх містах із населенням понад 500 тис. осіб. Упродовж 2014 - 2019 років покриття "Українського радіо" зросло на 116 FM-частот, 36 із них були отримані цього року. Таким чином, за цей період покриття збільшилося у 2,5 разу. 10 FM-частот отримані на підставі дозволів на тимчасове мовлення в Луганській, Донецькій і Херсонській областях. Мережа молодіжної музичної радіостанції суспільного мовника "Радіо "Промінь" охоплює 64 населених пункти у 24 областях України, серед них 19 - обласні центри. У 2014 - 2019 роках покриття "Радіо "Промінь" збільшилось на 52 FM-частоти. Дві третини з них отримано цього року. Отже, мережа за цей період зросла більше ніж у шість разів. 9 FM-частот були отримані на підставі дозволів на тимчасове мовлення в Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Покриття радіостанції мистецько-просвітницького формату "Радіо "Культура" у 2014 - 2019 роках зросло на 37 FM-частот або в 4 рази. Сьогодні мережа охоплює 49 населених пунктів у 23 областях України, серед яких 13 - обласні центри. На 5 FM-частотах "Радіо "Культура" мовить на підставі дозволів на тимчасове мовлення в Донецькій і Луганській областях. Оцінюючи проведені конкурси, за результатами яких суспільне радіо отримало 87 нових FM-частот, голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія назвав вчорашню подію історичною. "Багато років ми до цього прагнули. Ані "Культура" особливо, ані "Промінь" не мали доступу до FM-ефіру, робили хороші справи, робили потрібні програми, а доступу до слухачів не мали. І це настільки образливо - ти робиш хороше, а ніхто не може помітити, бо цей продукт просто не розповсюджується. Учора ми отримали такий шанс, і ми не підведемо", - акцентував він. За попередніми підрахунками, щоденна робота передавачів, які забезпечуватимуть мовлення суспільного радіо на виграних частотах, оцінюється в 15,5 млн грн. Водночас Зураб Аласанія запевнив, що Національна суспільна телерадіокомпанія встигне освоїти частоти упродовж року - часу, що відведений законом для запуску мовлення. Значним досягненням у розбудові трьох мереж суспільного радіо стало те, що ці радіостанції мовитимуть в обласних центрах і великих містах, де проживає понад 500 тис. осіб, зауважив Сергій Костинський. Так, "Українське радіо", отримавши частоти на мовлення в Івано-Франківську, Одесі й Ужгороді охопило своїм мовленням усі обласні центри країни. Крім того, суспільне радіо значно покращило свої позиції у великих містах, де проживає понад 500 000 людей. В Україні їх сім - Дніпро, Запоріжжя, Київ, Кривий Ріг, Львів, Одеса і Харків. Відтепер "Українське радіо", яке отримало частоту в Одесі, буде мовити в усіх 7-ми найбільших містах України, "Радіо "Промінь" наразі має частоти в 6-ти містах із цього переліку, за винятком Одеси, а "Радіо "Культура" - у 5-ти, за винятком Одеси і Кривого Рогу. Зураб Аласанія окреслив завдання з розвитку мереж "Українського радіо", "Радіо "Промінь" і "Радіо "Культура". Перша - розвиватиметься точково, це можуть бути невеликі міста і селища, які не є комерційно привабливими, а також розміщенні на прикордонні. "Радіо "Промінь" суспільний мовник має намір поширювати в тих містах, де є величезна студентська аудиторія, оскільки ця радіостанція молодіжного музичного спрямування. "Радіо "Культура" повинна передусім охопити міста з великою культурною спадщиною, щоби в них черпати матеріал і поширювати його по всій Україні. Тож найголовнішим завданням для Суспільного на тепер Зураб Аласанія назвав створення контенту. "Наше завдання - робити контент для того, щоб доводити його до глядача і слухача. Я вважаю, Національна рада зробила більше, ніж могла", - сказав він (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.10.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має стратегічний напрям щодо розвитку українського радіомовлення уздовж всього державного кордону, розбудови українського радіомовлення уздовж лінії зіткнення на Сході та на межі з Кримом. Нацрада частково почала виконання цієї програми з надання частот радіостанціям Суспільного мовлення. Про це сказав член Нацради Сергій Костинський під час пресконференції на тему: "Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 - 2019", яка відбулася в "Укрінформі" 11 жовтня. За його словами, Нацрада замовила вдержавного підприємства "Український державний центр радіочастот" більше 150 FM-частот, щоб охопити все прикордоння. "Частково уже почали виконання цієї програми. На перших шести частотах Українське радіо розпочне мовлення у прикордонних регіонах Волинської, Закарпатської, Львівської і Чернігівської областей", - сказав він. Пан Костинський розповів, що радіо "Промінь" почне мовлення на 10-ти частотах, передавачі будуть встановлені у 10-ти прикордонних населених пунктах Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Рівненської і Чернігівської областей. Радіо Культура також іде на прикордонні території. Перші дві частоти були видані Запорізькій і Луганській областям. "Найбільше навантаження щодо організації мовлення на території з особливим режимом у Донецькій та Луганській областях, у шести південних районах Херсонської області та на території Криму видане Суспільному мовленню. Якщо ми сьогодні, наприклад, вимкнемо всі передавачі Суспільного, отримаємо решето, яке не зможемо нічим заповнити. Ми не зможемо без Суспільного побудувати систему інформаційного захисту України, інформаційний пояс безпеки на лінії розмежування і на межі з Кримом. Без Суспільного це в принципі неможливо", - сказав Сергій Костинський. Він нагадав, що у 2019 році суспільні радіостанції отримали 13 додаткових FM-частот: радіо "Промінь" - 6 (3 частоти - в Луганській, 2 - в Донецькій, 1 - в Херсонській), "Українське радіо" - 4 FM-частоти (по 2 частоти в Луганській і Донецькій областях), радіо "Культура" - 2 частоти в Луганській області. Особливу увагу Сергій Костинський приділив Закарпатські області, складному регіону з точки зору рельєфу. "Ми вже видали перші 6 частот. І це тільки початок", - сказав він. Нагадаємо, 10 жовтня радіо "Культура" здобуло 15 FM-частот, у 13 областях, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-мистецької радіостанції. Радіо "Промінь" здобуло 38 FM-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. "Українське радіо" виграло 34 FM-частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот - у місцях, де були "білі плями" з покриттям "Українського радіо", а також у прикордонних районах. Разом за період з 2014 року по 10 жовтня 2019 року всі три радіомережі Суспільного мовлення отримали 193 FM-частоти (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.10.2019 Ранкові програми у філіях Національної суспільної телерадіокомпанії України планують закрити. У компанії хочуть, щоб одне місто виробляло потужну ранкову програму, для якої сюжети надаватимуть усі філії Суспільного. Про це сказав голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія під час пресконференції на тему: "Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 - 2019", яка відбулася в "Укрінформі" 11 жовтня. Відповідаючи на запитання журналістки з "Українського радіо" про те, на які зміни слід очікувати філіям, і чи правда те, що ранкові програми заберуть в обласних центрах, Зураб Аласанія відповів, що "ранкові програми стоять під питанням". "Є інша модель, можливо, вироблення потужної ранкової програми однією обласною філією. Але це має стати як перехідний прапорець… Якщо це буде робити Львів або Харків, Суми чи Київ, це не означатиме, що ранкова програма стосуватиметься якогось конкретного міста. Це буде солянка зі всієї України, але збиратиметься в одну потужну програму в одному місті", - сказав Зураб Аласанія. Нагадаємо, з 2018 року кожна філія обов'язково випускає ранкову програму, випуски новин протягом дня та підсумкову програму "Тема дня" ввечері. Разом це займає 3 години 5 хвилин власного контенту. У 2019 році філії запустили програму "РадіоДень" власного виробництва, яку транслюють на телебаченні і радіо одночасно. Упродовж липня 2019 року на всіх регіональних каналах Суспільного та "Українському радіо" виходила програма "Виборчий округ: Співбесіда". До того , з осені 2018 року, цей проєкт під назвою "Виборчий округ" виходив на регіональних телеканалах несистематично (залежало від того, коли народні депутати погоджувалися прийти на ефір - ДМ.). Також щомісяця в ефір виходить всеукраїнський медіапроект "#Звіти_наживо", у якому місцеві чиновники звітують перед громадою, відповідаючи на запитання глядачів та експертів у студії. Проект створено суспільним мовником у партнерстві з громадським рухом "Чесно". Зазначимо, що восени 2019 року на регіональних каналах філій Національної суспільної телерадіокомпанії України запустять 11 проєктів, які для Суспільного виробляють місцеві продакшни на умовах аутсорсу. Частину з них уже показують або всі філії, або лише один канал (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 11.10.2019 На рік Національній суспільній телерадіокомпанії України за попередніми підрахунками потрібно буде вкладати 15,5 млн грн на роботу з передавачами, які компанія отримала 10 жовтня. Про це сказав голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія під час пресконференції на тему: "Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 - 2019", яка відбувається в "Укрінформі" 11 жовтня. "Попередній підрахунок. На рік піде 15, 5 млн на рік. Це навіть не розбудова, це щоденна робота з тими передавачами, які ми вчора (10 жовтня - ДМ.) отримали. Хто з них (комерційних медіа - Ред.) може таке витягнути. Ці речі не приносять доходу і прибутку. Це має бути в країні", - сказав Зураб Аласанія. Він додав, що 10 жовтня представники комерційних ЗМІ запитували, навіщо проводили конкурс, коли всі частоти віддали Суспільному. Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський зазначив, що Суспільне радіо здійснює мовлення на 23-ох частотах у Луганській Донецькій і Херсонській областях. Це 23 працюючі передавачі. "Ми видаємо Суспільному потужні передавачі. Суспільне працює на п'ятикіловатних передавачах. Для комерційних мовників це дуже важка історія, дуже велика вартість оплати електроенергії та послуг оплати операторів телекомунікації. Найбільша концентрація потужного мовлення - це "Українське радіо", радіо "Промінь" і місцеві суспільні радіостанції радіо "Пульс FM" і "Голос Донбасу"", - сказав він. Голова правління НСТУ додав, що у компанії є рік, щоб освоїти нові частоти. І Суспільне молення це зробить. Нагадаємо, 10 жовтня радіо "Культура" здобуло 15 FM-частот, у 13 областях, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-мистецької радіостанції. Радіо "Промінь" здобуло 38 FM-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. "Українське радіо" виграло 34 FM-частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот - у місцях, де були "білі плями" з покриттям "Українського радіо", а також у прикордонних районах. Разом за період з 2014 року по 10 жовтня 2019 року всі три радіомережі Суспільного мовлення отримали 193 FM-частоти (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 10.10.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на сьогоднішньому засіданні за підсумками трьох конкурсів створила дві FM-мережі для "Радіо "Промінь" і "Радіо Культура" та доповнила новими частотами програму "Українського радіо", закінчивши формування цієї загальнонаціональної мережі. Таким чином, регулятор виконує зобов'язання, передбачені Законом України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", щодо розбудови трьох мереж суспільного радіо. Конкурси проводилися для таких форматів мовлення: інформаційно-аналітичний, публіцистичний; освітньо-розважальний; культурно-мистецький. І. Інформаційно-аналітичний, публіцистичний формат мовлення. На конкурс було запропоновано 37 FM-частот у 14-ти областях України. У вимогах до програмної концепції конкурсу передбачено, що в загальному обсязі мовлення не менше як 50 відсотків мають становити передачі інформаційно-аналітичного та публіцистичного спрямування. Усі передачі мають звучати українською мовою. Також заборонено ретрансляцію програм і використання вихідних даних інших мовників. На цей конкурс було подано подано 47 заяв від 11 телерадіоорганізацій. Національна рада залишила без розгляду три заяви на участь у конкурсі та не допустила ТОВ "ПРО МЕДІА ГРУПП", м. Городок Хмельницької обл., до конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням частот: 100.8 МГц у м. Волочиську Хмельницької обл., 101.5 у м. Кам'янець-Подільському Хмельницької обл., 104.2 МГц у м. Старокостянтинові Хмельницької обл., оскільки компанія вчасно не внесла кошти як конкурсну гарантію. На частоту 100.8 МГц у м. Краснограді Харківської обл. заяв не було подано, тому конкурс на цю частоту припинено окремим рішенням регулятора. "Українське радіо" Національної суспільної телерадіокомпанії України стало переможцем конкурсу на 34 частотах. Відтак програми "Українського радіо" звучатимуть у таких населених пунктах: 1. Волинська: Кортеліси - 88.9 МГц. 2. Житомирська: Попільня - 89.9 МГц. 3. Закарпатська: Біловарці - 105.7 МГц, Красна - 104.6 МГц, Нижні Ворота - 105.0 МГц, Нижній Студений - 107.7 МГц, Ужгород - 107.2 МГц. 4. Запорізька: Токмак - 90.2 МГц. 5. Івано-Франківська: Івано-Франківськ - 100.4 МГц, Калуш - 100.1 МГц, Яремче - 100.2 МГц. 6. Київська - Богуслав (с. Дибинці) - 88.1 МГц, Іванків - 95.4 МГц, Кагарлик - 90.8 МГц. 7. Кіровоградська: Андріївка - 87.6 МГц, Добровеличківка 90.7 МГц, Новомиргород - 89.4 МГц; 8. Львівська: Дрогобич - 93.9 МГц, Новий Розділ - 92.2 МГц, Червоноград - 98.5 МГц. 9. Одеська: Одеса - 91.4 МГц. 10. Полтавська: Іскрівка - 101.0 МГц, Карлівка -106.2 МГц. 11. Харківська: Зачепилівка - 103.7 МГц, Кегичівка - 104.3 МГц. 12. Херсонська: Високопілля - 103.0 МГц, Скадовськ - 101.7 МГц. 13. Хмельницька: Волочиськ - 100.8 МГц, Кам'янець-Подільський - 101.5 МГц, Старокостянтинів - 104.2 МГц. 14. Чернігівська: Варва - 104.4 МГц, Козелець - 88.0 МГц, Мена - 88.1 МГц, Сновськ - 103.8 МГц. Цей конкурс, резюмував член Національної ради Сергій Костинський, фактично завершує розбудову мережі "Українського радіо". Програми "Українського радіо" відтепер звучатимуть і в таких обласних центрах, як Івано-Франківськ, Одеса і Ужгород, де раніше їх не було. Крім цього, суспільний мовник заходить і в невеликі міста та селища, де закриватиме "білі плями" на прикордонні. "Таким чином, суспільне забезпечує не тільки інформування населення, а й виконує завдання національної безпеки в інформаційній сфері", - сказав він. Зі свого боку перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим'юк висловила думку про те, що нині "Українське радіо" є "законодавцем моди в розмовному радіо". "Я хочу підтвердити високу якість, яку я спостерігаю в регіонах, коли доводиться слухати суспільне радіо. Багато було раніше розмов про те, що це якесь архаїчне радіо. Власне кажучи, на мій погляд, це зараз законодавець моди в розмовному радіо". Коли випадає можливість слухати суспільне радіо в регіонах, то видно, яка робота проводиться з персоналом, які включення цікаві, з'явилося багато нового, однак і досвід відчувається, зауважила вона. Також визначено й інших переможців: на частоті 106.0 МГц у Соймах Закарпатської області - ТОВ "РАДІО-ЗАХІД ФМ+", с. Павшино, Закарпатська обл. (позивні "Радіо-Захід ФМ+"); на частоті 99.4 МГц у Києві - Підприємство громадської організації "Громадське радіо" "Телерадіокомпанія "Громадське радіо", м. Київ, (позивні "Громадське радіо"). ІІ. Освітньо-розважальний формат мовлення. На конкурс було виставлено 38 FM-частот у 22 областях України. Вимоги до програмної концепції передбачали, що інформаційні, освітні та розважальні передачі мають становити не менше як 50% обсягу всього ефірного мовлення. Усі передачі мають звучати тільки українською мовою. Також заборонено ретрансляцію програм і використання вихідних даних інших мовників. Надійшло на цей конкурс 58 заяв від 16 телерадіоорганізацій, однак до початку конкурсу ПП ТРО "Українська хвиля" ("Українська хвиля"), м. Тернопіль, відкликало свою заяву на участь у конкурсі. Єдиним переможцем конкурсу на всіх частотах стало ПАТ "НСТУ" - "Радіо "Промінь", яке мовитиме в 38 населених пунктах, з яких 16 - обласні центри: 1. Вінницька: Вінниця - 100.3 МГц. 2. Волинська: Ковель - 103.9 МГц, Шацьк - 97.4 МГц. 3. Дніпропетровська: Дніпро - 104.8 МГц, Нікополь - 101.2 МГц, Павлоград - 100.9 МГц, 4. Донецька: Маріуполь - 103.2 МГц. 5. Житомирська: Дубовий Гай - 94.1 МГц, Житомир - 105.6 МГц. 6. Закарпатська: Рахів - 91.9 МГц. 7. Запорізька: Бердянськ - 104.4 МГц, Запоріжжя - 106.2 МГц. 8. Івано-Франківська: Яремче - 104.0 МГц. 9. Київська: Біла Церква - 91.9 МГц. 10. Кіровоградська: Кропивницький - 88.7 МГц. 11. Львівська: Львів - 102.5 МГц. 12. Миколаївська: Красне - 105.7 МГц, Миколаїв - 88.8 МГц. 13. Полтавська: Кременчук - 96.6 МГц, Миргород - 92.6 МГц, Полтава - 100.0 МГц. 14. Рівненська: Дубровиця - 99.5 МГц, Зарічне - 104.9 МГц, Рівне - 103.0 МГц. 15. Сумська: Охтирка - 99.6 МГц, Шостка - 106.9 МГц. 16. Тернопільська: Тернопіль - 101.5 МГц. 17. Харківська: Ізюм - 106.5 МГц, Куп'янськ - 98.9 МГц, Харків - 100.5 МГц. 18. Херсонська: Велика Олександрівка - 98.5 МГц, Херсон - 88.1 МГц. 19. Хмельницька: Хмельницький - 102.1 МГц. 20. Черкаська: Умань - 102.1 МГц, Черкаси - 98.6 МГц. 21. Чернівецька: Чернівці - 105.0 МГц. 22. Чернігівська: Корюківка - 92.5 МГц, Чернігів - 91.4 МГц. Якщо "Українське радіо" потребувало подальшої розбудови мережі, то "Радіо "Промінь", за словами голови правління ПАТ "НСТУ" Зураба Аласанії, за ці роки прагнуло створити власну FM-мережу. Конкурс на освітньо-розважальне мовлення став можливістю втілити ці плани суспільного мовника в реальність. Радіостанція ставить собі за мету стати провідником для експериментальних виконавців і творчої талановитої молоді, яка працює в різних музичних напрямах, із метою знаходити і виводити таланти у професійну сферу. Під час обґрунтування ухвалених рішень члени Національної ради наголосили, що при визначенні переможців насамперед керувалися законодавчими вимогами, тому серед усіх претендентів перевагу надавали саме програмам ПАТ "НСТУ". Також вони повідомили, що Національна рада планує звернутися до УДЦР щодо прорахунку частот для місцевого мовлення і найближчим часом оголосить форматні конкурси для місцевих радіомовників. ІІІ. Культурно-мистецький та освітній формат мовлення. На конкурс було виставлено 15 FM-частот у 13 областях України. Програмна концепція передбачає, що в загальному обсязі мовлення радіостанцій щонайменше половина передач мають бути культурно-мистецького та освітнього спрямування. Мова ведення усіх програм - українська. Заборонена ретрансляція програм і використання вихідних даних інших мовників. Програма Суспільного мовлення, що мовить із позивним "Радіо "Культура", була єдиним претендентом на всі 15 частот. Отже, "Радіо "Культура" мовитиме в 15 населених пунктах, з яких 9 - обласні центри: 1. Вінницька: Вінниця - 100.9 МГц. 2. Волинська: Ковель - 88.1 МГц. 3. Дніпропетровська: Дніпро - 88.1 МГц. 4. Житомирська: Житомир - 90.6 МГц. 5. Запорізька: Бердянськ - 90.1 МГц, Запоріжжя - 87.8 МГц. 6. Кіровоградська: Кропивницький - 91.8 МГц. 7. Львівська: Львів - 103.9 МГц. 8. Миколаївська: Миколаїв - 100.1 МГц. 9. Полтавська: Кременчук - 99.6 МГц, Полтава - 89.5 МГц. 10. Харківська: Зміїв - 103.3 МГц. 11. Херсонська: Херсон - 105.6 МГц. 12. Черкаська: Сміла - 90.3 МГц. 13. Чернігівська: Ніжин - 90.9 МГц (Джерело: Сайт Нацради).
 • 10.10.2019 Сьогодні, 10 жовтня, за результатами конкурсу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Суспільне радіо отримало рекордну за останні роки кількість FM-частот. Тепер UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура мовитимуть ще на 87 FM-частотах. "На сьогодні ми побудували найпотужнішу радіомережу в Україні - інформаційну, суспільну", - заявив Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. На конкурсі Національної ради UA: Українське радіо отримало право на мовлення в Одесі - 91.4 FM, Івано-Франківську - 100.4 FM та Ужгороді - 107.2 FM. Загалом перший канал Суспільного радіо отримав 34 нові FM-частоти. UA: Радіо Промінь мовитиме відтепер на FM-частотах у 38 містах у 22 областях країни. Зокрема, у Вінниці, Дніпрі, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Білій Церкві, Кропивницькому, Львові, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Тернополі, Харкові, Херсоні, Черкасах, Умані, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові та інших містах. UA: Радіо Культура отримало національну мережу в 15 містах у 13 областях України. Третій канал Суспільного радіо стане доступним для FM-слухачів у Вінниці - 100.9 FM; Ковелі - 88.1 FM; Дніпрі - 88.1 FM; Житомирі - 90.6 FM; Бердянську - 90.1 FM; Запоріжжі - 87.8 FM; Кропивницькому - 91.8 FM; Львові - 103.9 FM; Миколаєві - 100,1 FM; Кременчуці - 99.6 FM; Полтаві - 89.5 FM; Херсоні - 105.6 FM, а також у містах - Зміїв (103.3 FM); Сміла (90.3 FM) й Ніжин (90.9 FM). Голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія подякував Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за підтримку й зазначив, що розбудова потужної FM-мережі - один із ключових пунктів стратегії мовника щодо поширення контенту. "Суспільне радіо має бути легко доступним усім слухачам. Потужна FM-мережа для цього є ключовою та стратегічно важливою умовою. Сьогоднішні результати конкурсу на частоти дають змогу Суспільному справді охопити своїм радіомовленням усю країну. Ми вдячні Нацраді за таку підтримку. Разом ми розбудовуємо та посилюємо інформаційний простір України", - зазначив Зураб Аласанія (Джерело: Портал "UA: Суспільне мовлення").
 • 10.10.2019 10 жовтня UA: Радіо Промінь здобуло 38 FM-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. Такими є результати форматного конкурсу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для освітньо-розважальної радіостанції. Нацрада задовольнила всі конкурсні заявки радіо "Промінь", хоча на 13 частот претендували й інші мовники. Другий канал Суспільного радіо "Промінь" розширив покриття своєї FM-мережі на такі міста: 100.3 МГц у м. Вінниці; 103.9 МГц у м. Ковелі Волинської обл.; 97.4 МГц у смт Шацьку Волинської обл.; 104.8 МГц у м. Дніпрі; 101.2 МГц у м. Нікополі Дніпропетровської обл.; 100.9 МГц у м. Павлограді Дніпропетровської обл.; 103.2 МГц у м. Маріуполі Донецької обл.; 94.1 МГц у с. Дубовому Гаю Житомирської обл.; 105.6 МГц у м. Житомирі; 91.9 МГц у м. Рахові Закарпатської обл.; 104.4 МГц у м. Бердянську Запорізької обл.; 106.2 МГц у м. Запоріжжі; 104.0 МГц у м. Яремчому Івано-Франківської обл.; 91.9 МГц у м. Білій Церкві Київської обл.; 88.7 МГц у м. Кропивницькому; 102.5 МГц у м. Львові; 105.7 МГц у с. Красному Миколаївської обл.; 88.8 МГц у м. Миколаєві; 96.6 МГц у м. Кременчуці Полтавської обл.; 92.6 МГц у м. Миргороді Полтавської обл.; 100.0 МГц у м. Полтаві; 99.5 МГц у м. Дубровиці Рівненської обл.; 104.9 МГц у смт Зарічному Рівненської обл.; 103.0 МГц у м. Рівному; 99.6 МГц у м. Охтирці Сумської обл.; 106.9 МГц у м. Шостці Сумської обл.; 101.5 МГц у м. Тернополі; 106.5 МГц у м. Ізюмі Харківської обл.; 98.9 МГц у м. Куп'янську Харківської обл.; 100.5 МГц у м. Харкові; 98.5 МГц у смт Великій Олександрівці Херсонської обл.; 88.1 МГц у м. Херсоні; 102.1 МГц у м. Хмельницькому; 102.1 МГц у м. Умані Черкаської обл.; 98.6 МГц у м. Черкасах; 105.0 МГц у м. Чернівцях; 92.5 МГц у м. Корюківці Чернігівської обл.; 91.4 МГц у м. Чернігові. Радіо "Промінь" представляли голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та генпродюсер радіо "Промінь" Максим Яковенко. Вони акцентували на тому, що це 100-відсотково україномовна радіостанція, яка транслює 90% пісень українською мовою. Продюсер нагадав, що це інформаційно-музична молодіжна радіостанція, найперша українська музична станція, якій наступного року виповниться 55 років. З початком ФМ-мовлення в Києві, з 1 вересня "Промінь" запустив нові лінійки програм, переформатував старі проєкти. Крім "Променя" заявки на 13 частот подали місцеві компанії: У Ковелі на конкурс подалося ДП "ТРК "Аверс"" ВАТ "Корпорація "Аверс"". Це волинський регіональний телеканал, який хоче запустити радіостанцію. На частоту в Нікополі претендувало ТОВ "Інді радіо" ("Шансон"). У Павлограді змагалися ТОВ "Мост медіа комунікейшнз" (4U Radio) і ТОВ "ТРК "Медіа система"" ("Город ФМ"). Перший - це місцевий медіахолдинг, що має рекламне агентство, друкарню, розвиває портал Pavlograd.dp.ua, прямоефірний проєкт "Відкритий доступ". Уже втретє беруть участь у конкурсі. Друга компанія - це місцева радіостанція з Кривого Рогу. На частоту в Маріуполі претендувало ТОВ "ТРО "Маріупольське телебачення"" ("Маріуполь FМ"). Це телеканал, на якому кілька років тому створили інтернет-департамент, що створює інтернет-радіо "Маріуполь ФМ". У Бердянську заявку подало ДП "ТРК "Классик"" ТОВ "Радіостанція "Великий Луг"" ("Люкс ФМ"). У Яремчому претендувало міське комунальне підприємство "ТРК "Вежа"" ("Вежа FM"). У Миколаєві частоту хотіло отримати ТОВ "ТРК "НикВести"". Вони працюють понад 10 років, випускають газету та інтернет-видання, два роки розвивають інтернет-радіо "НикВести FM". На частоту в Полтаві претендувало ТОВ "Полтавське радіо" ("Полтава FM"). У Рівному, Дубровиці та Зарічному Рівненської області претендували три місцеві компанії. ПП "ТРК "Сфера-ТВ"" ("Сфера FM") має місцевий кабельний телеканал і хоче створити місцеву інформаційну радіостанцію. ТОВ "ТРК "Ритм"" ("Ритм FM") - це рівненська медіагрупа, яка має свій канал, портал та радіостанцію, що ділить одну частоту з "Люкс FM" і має лише 2 години мовлення на добу. ТОВ "РВ 18" ("Чарівне FM") - цю компанію заснував співробітник ТРК "Ритм", вона розвиває сайт "Чарівне інфо" та хоче створити радіостанцію "Чарівне ФМ". На частоту в Харкові претендувало ТОВ "ТРК "Слобожанське ФМ"", яке торік виграло кілька частот у райцентрах Харківської області. У Чернівцях змагалося ТОВ "ТРК ТВА", яка розбудовує свою регіональну радіомережу, виграло конкурс у Новодністровську й хоче отримати частоту в Чернівцях. Також був місцевий конкурсант у Тернополі - ПП "ТРО "Українська хвиля"" - але він попросив перед конкурсом скасувати його участь у конкурсі і повернути сплату грошового внеску. Частина місцевих мовників обурювалися, що їх ніхто не попереджав про те, що це конкурс під Суспільного мовника. Вони подавали заявки на конкурс, сплачували конкурсні гарантії. Вони вважали, що в їхніх регіонах уже присутній Суспільний мовник (мова йшла про "UA: Українське радіо"), тому розраховували на перемогу. Казали, що консультувалися з представниками Нацради - і ті їм радили подаватися на конкурс. Член Нацради Сергій Костинський відповів компаніям, що потрібно уважно читати конкурсні умови, консультуватися з представниками Нацради та очікувати конкурсу на місцеве мовлення, який Нацрада планує оголосити. "На сьогодні УДЦР здійснює міжнародну координацію частоти в Рівному, і я буду рекомендувати колегам, щоб ми виставили частоту в Рівному на місцеве мовлення", - сказав він представникам з Рівного. Також він запевнив, що є можливість прорахувати частоту в Чернівцях та інших обласних центрах. Нагадаємо, що цього ж дня перший канал Суспільного радіо - "UA: Українське радіо" - виграв 34 FM-частоти, у тому числі в Одесі, Івано-Франківську та Ужгороді, на форматному конкурсі інформаційного радіо. Частота в Києві дісталася "Громадському радіо", а одна частота на Закарпатті - місцевому "Радіо-Захід ФМ+". Третій канал Суспільного радіо - "Культура" - виграв 15 FM-частот, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі культурно-мистецького радіо (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 10.10.2019 10 жовтня UA: Радіо Культура виграло 15 FM-частот, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-просвітницької радіостанції. Третій канал Суспільного радіо був єдиним претендентом на цих частотах. Він розширив покриття своєї ФМ-мережі на такі міста: 100.9 МГц у м. Вінниці; 88.1 МГц у м. Ковелі Волинської обл.; 88.1 МГц у м. Дніпрі; 90.6 МГц у м. Житомирі; 90.1 МГц у м. Бердянську Запорізької обл.; 87.8 МГц у м. Запоріжжі; 91.8 МГц у м. Кропивницькому; 103.9 МГц у м. Львові; 100.1 МГц у м. Миколаєві; 99.6 МГц у м. Кременчуці Полтавської обл.; 89.5 МГц у м. Полтаві; 103.3 МГц у м. Змієві Харківської обл.; 105.6 МГц у м. Херсоні; 90.3 МГц у м. Смілі Черкаської обл.; 90.9 МГц у м. Ніжині Чернігівської обл. Радіо "Культура" представляли член правління НСТУ Микола Чернотицький та генеральна продюсерка радіо "Культура" Ірина Славінська. Вони розповіли про контент радіо "Культура" та створення унікальних для українського радіопростору культурологічних і мистецьких проєктів. Нагадаємо, що цього ж дня перший канал Суспільного радіо "Українське радіо" виграло 34 FM-частоти на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для інформаційно-розмовної суспільно-політичної радіостанції. Частота в Києві дісталася "Громадському радіо", а одна частота на Закарпатті - місцевому "Радіо-Захід ФМ+" (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 10.10.2019 10 жовтня "UA: Українське радіо" виграло 34 FM-частоти на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для інформаційно-розмовної суспільно-політичної радіостанції. Зокрема, "Українське радіо" здобуло частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот - у місцях, де були "білі плями" з покриттям "Українського радіо", а також у прикордонних районах. Перший канал Суспільного радіо був єдиним претендентом на 28 частот із цих 34. "UA: Українське радіо" виграло частоти в таких населених пунктах: 88.9 МГц у с. Кортелісах Волинської обл.; 89.9 МГц у смт Попільні Житомирської обл.; 105.7 МГц у с. Біловарцях Закарпатської обл.; 104.6 МГц у с. Красній Закарпатської обл.; 105.0 МГц у с. Нижніх Воротах Закарпатської обл.; 107.7 МГц у с. Нижньому Студеному Закарпатської обл.; 107.2 МГц у м. Ужгороді Закарпатської обл.; 90.2 МГц у м. Токмаку Запорізької обл.; 100.4 МГц у м. Івано-Франківську; 100.1 МГц у м. Калуші Івано-Франківської обл.; 100.2 МГц у м. Яремчому Івано-Франківської обл.; 88.1 МГц у м. Богуславі (с. Дибинці) Київської обл.; 95.4 МГц у м. Іванковому Київської обл.; 90.8 МГц у м. Кагарлику Київської обл.; 87.6 МГц у с. Андріївці Кіровоградської обл.; 90.7 МГц у смт Добровеличківці Кіровоградської обл.; 89.4 МГц у м. Новомиргороді Кіровоградської обл.; 93.9 МГц у м. Дрогобичі Львівської обл.; 92.2 МГц у м. Новому Роздолі Львівської обл.; 98.5 МГц у м. Червонограді Львівської обл.; 91.4 МГц у м. Одесі; 101.0 МГц у с. Іскрівці Полтавської обл.; 106.2 МГц у м. Карлівці Полтавської обл.; 103.7 МГц у смт Зачепилівці Харківської обл.; 104.3 МГц у смт Кегичівці Харківської обл.; 103.0 МГц у смт Високопіллі Херсонської обл.; 101.7 МГц у м. Скадовську Херсонської обл.; 100.8 МГц у м. Волочиську Хмельницької обл.; 101.5 МГц у м. Кам'янці-Подільському Хмельницької обл.; 104.2 МГц у м. Старокостянтинові Хмельницької обл.; 104.4 МГц у м. Варві Чернігівської обл.; 88.0 МГц у смт Козельці Чернігівської обл.; 88.1 МГц у м. Мені Чернігівської обл.; 103.8 МГц у м. Сновську Чернігівської обл. Одну частоту - 99.4 МГц у Києві - Нацрада віддала "Громадському радіо", яке було єдиним претендентом на цю частоту. Суму конкурсної гарантії (120 тис. грн.) "Громадське радіо" збирало шляхом краудфандингу. Голова правління "Громадського радіо" Андрій Куликов сказав, що кошти на сплату ліцензійного збору радіостанція обов'язково знайде, і додав, що працівники "Громадського радіо" звикли працювати по кілька місяців без зарплат і гонорарів. "Громадське радіо" хоче відмовитися від УКХ-передавача в Києві, що зекономить півмільйона гривень, і цими коштами зможуть забезпечити FM-мовлення в Києві на початку, доки не почнуть заробляти на рекламі. Ще одну частоту - 106,0 МГц у с. Соймах Закарпатської області - Нацрада віддала ТОВ "Радіо-Захід ФМ +" ("Радіо-Захід ФМ+"). "Українське радіо" не претендувало на неї. "Радіо-Захід ФМ+" декілька місяців тому виграло частоту в Рахові. Компанія пов'язана із закарпатським соратником Віктора Медведчука Іваном Чубирком. Зараз радіокомпанія формує колектив і майданчик для мовлення, сподівається бути представленою і в інших містах Закарпатської області. Представник радіостанції пообіцяв швидко переформатуватися на інформаційну радіостанцію відповідно до конкурсних умов. Незважаючи на зауваження до програмної концепції (обсяг інформаційних передач суперечить конкурсним умовам), члени Нацради віддали частоту цій радіостанції. "UA: Українське радіо" представляли голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та член правління НСТУ, відповідальний за радіо, Дмитро Хоркін. За словами пана Аласанії, "UA: Українське радіо" виконує важливі завдання у сфері інформаційної безпеки, адже є україноцентричною радіостанцією, а також виконує функцію "оздоровлення інформаційного поля в умовно мирних регіонах". В умовах суттєвого скорочення проводового радіо збільшення FM-мережі дозволить не залишати людей без інформації, наголосив пан Аласанія. Дмитро Хоркін нагадав, що "UA: Українське радіо" за останні роки сильно змінилося в плані контенту і наповнення. Радіостанція відійшла від концепту "вінегрету" - це суспільно-політичний канал відповідно до закону. Розбудовано потужні та цитовані лінійки суспільно-політичних та економічних програм. "UA: Українське радіо" ставить собі за мету створювати програми, які формують критичне мислення громадян - наприклад, "Еволюція виборця". Випускають програми про журналістські розслідування. Також пан Хоркін акцентував на регіоналізації тем "Українського радіо": "Ми маємо цілі лінійки щоденних програм, де регіональні теми, герої та проблеми виносяться на загальнонаціональний ефір. Ці програми створюються регіональними журналістами. З'являються вузькотематичні регіональні програми - наприклад, у Харкові про інклюзивність". Також "UA: Українське радіо" випускає програми мовами нацменшин. На шість частот у цьому конкурсі, крім "Українського радіо" претендували місцеві мовники, але програли конкурс. Член Нацради Сергій Костинський нагадав, що перевагу в конкурсі мають радіостанції Суспільного мовлення. Зокрема, на дві частоті в Тячівському районі Закарапатської області (села Біловарці та Красне) претендувало ТОВ "Інфобайт сервіс" ("Інфобайт FM"). Компанія працює в Тячівському районі сім років як інтернет-провайдер, має близько 10 тис. абонентів. Розвиток власного бізнесу вирішили спрямувати на запуск місцевої радіостанції. На частоту в Нижніх Воротах на Закарпатті претендували чотири місцеві радіостанції, які мовлять на Закарпатті: ТОВ "Культурно-мистецький центр Барви" ("Закарпаття ФМ"), МПП "Версія плюс" ("Версія FM"), ПП "Радіо Слатіна-РТК" ("Радіо Слатіна"), ТОВ "Радіомовна компанія "Громадське мовлення"" ("Світ FM"). Перші три з них пов'язані спільними власниками. Частота в Нижніх Воротах покриває відрізок міжнародної траси Київ-Чоп, тому на неї було стільки охочих. Представники цих радіостанцій згадували про свій досвід роботи і контент, про наміри переформатування на інформаційне радіо для виконання конкурсних умов, про Ілона Маска в контексті розбудови технологій. На частоту в Ужгороді претендували ТОВ "Культурно-мистецький центр Барви" ("Закарпаття FM") і ПП "Радіо Слатіна-РТК" ("Радіо Слатіна"). На частоту в Калуші претендувала Калуська районна ТРО "Незалежність" Калуської районної ради. Вона мовила 10 років у дротах, а нині захотіла відновити радіомовлення в FM. На частоту в Червонограді претендували ТОВ "Смарт медіа ессетс" ("Смарт радіо") і КП "Новий двір" ("Прайм FM. Перший муніципальний канал"). Перша компанія - власник телеканалу "Бужнет". Хочуть запустити радіостанцію, подавали заявку на прорахунок частоти і вже брали участь у конкурсі. Друга комунальна радіостудія працює з 1992 року в проводах на мережі УР-1 і хоче організуватися в телерадіокомпанію. Перемогу "Українського радіо" Нацрада мотивувала тим, що НСТУ найкраще здатна виконати конкурсні умови. А крім того за законом Суспільний мовник має переваги перед іншими. На частоту 100.8 МГц у Краснограді Харківської області претендентів не знайшлося, тому тут конкурс припинили. Частоту Нацрада планує винести на найближчий конкурс для розбудови місцевого мовлення, повідомив Сергій Костинський. Одного учасника конкурсу, ТОВ "Про медіа групп" з міста Городок Хмельницької області, Нацрада не допустила до конкурсу через невчасну сплату конкурсної гарантії. Компанія подавала заявки на три частоти в Хмельницькій області (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 10.10.2019 10 жовтня "Громадське радіо" перемогло в конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на частоту 99.4 МГц у Києві. "Громадське радіо" було єдиним претендентом на цю частоту. Суму конкурсної гарантії (120 тис. грн.) "Громадське радіо" збирало шляхом краудфандингу. Голова правління "Громадського радіо" Андрій Куликов сказав, що кошти на сплату ліцензійного збору радіостанція обов'язково знайде, і додав, що працівників "Громадського радіо" звикли працювати по кілька місяців без зарплат і гонорарів. "Громадське радіо" хоче відмовитися від УКХ-передавача в Києві (70.40 МГц - ред.), що зекономить півмільйона гривень, і цими коштами зможуть забезпечити FM-мовлення в Києві на початку, доки не почнуть заробляти на рекламі. "Громадське радіо існує з 2014 року, веде мовлення на 17 передавачах, - нагадав Андрій Куликов. - Основне FM-мовлення зосереджено на території Донецької та Луганської областей. Також була розроблена й реалізована концепція мовлення на окупованій території та прилеглій до окупованої території. Дуже необхідна частота в Києві, щоби забезпечити життєдіяльність і життєспроможність мовлення. Тому що без пристойної частоти у великому місті складно здобувати рекламу і заробляти кошти. Наразі основними є грантова підтримка і пожертви слухачів" (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 9.10.2019 11 жовтня об 11:00 в інформаційному агентстві Укрінформ Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення спільно з Національною суспільною телерадіокомпанією України представлять результати проведеної упродовж 2014 - 2019 років роботи для розширення мереж трьох програм Суспільного радіо. Нові частоти, в тому числі в обласних центрах, нові програми, десятки тисяч нових слухачів. Чи виконала Національна рада вимоги закону щодо розбудови Суспільного мовлення? Участь у пресконференції візьмуть члени Національної ради Сергій Костинський і Олег Черниш, а також Зураб Аласанія, голова правління ПАТ "НСТУ" і Микола Чернотицький, член правління ПАТ "НСТУ". Дата і час проведення пресконференції: 11 жовтня, 11:00. Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 8/16, м. Київ, Укрінформ. Акредитація за телефоном пресслужби Національної ради: (044)-278-75-75 або на e-mail: (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.10.2019 Сьогодні на хвилі UA: Радіо Культура відбудеться трансляція концерту "Я - віртуоз!" з БЗЗ УР. За участі юних лауреатів міжнародних конкурсів. Трансляція триватиме з 10:00 до 20:30. Ведуча - Галина Бабій Дмитро Хоркін (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 9.10.2019 Із 5 жовтня у вихідні дні регіональні редакції "Українського радіо" перестали мовити у ранковому слоті з 7:10 до 8:00 на хвилях Першого каналу "UA: Українське радіо". Причиною таких змін стало те, що відтепер регіональні теми, проблеми та герої звучатимуть щодня у загальнонаціональному ефірі. Про це сайту "Детектор медіа" сказав член правління Націнальної суспільної телерадіокомпанії України Дмитро Хоркін, відповідальний за платформу радіо. "Ми переносимо регіональні теми, проблеми та героїв у загальнонаціональний ефір. Зокрема, у програмі "Вся країна" на УР1 щодня журналісти обласних редакцій виходять на всю Україну зі своїми місцевими гострими темами. Тобто фактично ми збільшуємо час звучання регіональних проектів у нашому ефірі", - розповів Дмитро Хоркін. За його словами, крім цих (ранкові ефіри у вихідні), будуть й інші зміни. Він пообіцяв згодом представити карту змін мовлення регіональних редакцій "Українського радіо". Лінійна продюсерка Українського радіо у Запоріжжі Людмила Долженко розповіла "Детектору медіа", що програми, які виходили у ранковому відрізку на вихідні, перенесли в інший слот, там, де були повтори. "В принципі ці два ранкових відрізки для нас нічого не змінили. Передачі не постраждали. Можливо, з часом там з'являться програми з регіонів. Як, скажімо, про інклюзію, яку готують наші харківські колеги і це звучить на всю країну. Я чула цю програму у ранковому недільному відрізку о 7:10. Ми готові також долучитися", - сказала лінійна продюсерка. Вона зазначила, що у кожній філії своя ситуація. "У нас щосуботи була підсумкова програма новин за тиждень. О 17.10 ми її повторювали. Тепер вона звучатиме один раз, без повтору. Інші програми також перенесли у слоти 12:10 і 17:10. Тепер там звучать оригінали", - розповіла Людмила Долженко. Нагадаємо, наразі регіональні радіостанції мають на першому каналі Українського радіо 2 відрізка по 50 хвилин (12:10, 17:10), і четвертий відрізок о 20:10 тривалістю 40 хвилин (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 9.10.2019 Дозволи на тимчасове мовлення в містах Донецької і Луганської областей перевидано програмам і каналам Суспільного мовлення, телеканалу "UA" і радіостанціям "Радіо РОКС - Україна", "ПРЯМИЙ FM", "Перець FM", "Стильное". Відповідні рішення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила 9 жовтня через завершення терміну дії попередніх дозволів. ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" отримала кілька дозволів на тимчасове мовлення. Так, у місті Гірнику Донецької області телеканал "UA:ДОНБАС" транслюватиметься на 12 ТВК, радіостанція "Голос Донбасу" - на частоті 95.7 МГц, "Радіо "Промінь" - на частоті 95.3 МГц; а в селищі Широкому Станично-Луганського району Луганської області працюватиме "Українське радіо. Пульс" на частоті 99.5 МГц. Також у Гірнику Донецької області на частоті 104.1 МГц звучатиме "Радіо РОКС - Україна", на частоті 107.6 МГц - "ПРЯМИЙ FM", на частоті 97.0 МГц - "Перець FM", "Стильное", а на 30 ТВК працюватиме ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" ("UA"). Крім того, "ПРЯМИЙ FM" отримав дозволи на тимчасове мовлення з використанням частот 99.3 МГц у м. Волновасі, 88.1 МГц у м. Краматорську, 101.9 МГц у м. Покровську Донецької області. Відбулися зміни і в мовленні на 21 ТВК у м. Волновасі Донецької області. Замість ТОВ "Телерадіокомпанія "Експрес-інформ", м. Київ (логотип "5+") тепер на цьому каналі транслюватимуться передачі суспільного телеканалу "UA:ПЕРШИЙ". Усі дозволи на тимчасове мовлення видані терміном на 1 рік (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.10.2019 9 жовтня на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалено рішення про звільнення 21 жовтня представників Національної ради в Івано-Франківській та Миколаївській областях у зв'язку із закінченням терміну призначення на посаду. 21 жовтня згідно з пунктом першим статті 86 Закону України "Про державну службу" свої повноваження припинять виконувати представники Національної ради в Івано-Франківській області - Ігор Маслов та у Миколаївській області - Сергій Бондур. Незабаром ці посади буде виставлено на конкурс. Відповідно до пункту 2 статті 11 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" представник Національної ради в області призначається на посаду на конкурсній основі строком на чотири роки (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.10.2019 З огляду на результати моніторингу мовлення 9 жовтня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові виїзні перевірки двом ліцензіатам. Компанію ТОВ "ТРК "Глас" з Києва вирішено перевірити щодо виконання квоти української мови, ТОВ "Радіо Маяк", що мовить в Одесі із позивним "Радіо Академія", регулятор перевірить на дотримання умов ліцензій. В ефірі телекомпанії "Глас" виявлено ознаки порушення частини другої, частини четвертої та абзацу третього частини п`ятої статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Зокрема, у період з 25 вересня по 1 жовтня 2019 року моніторинг Національної ради зафіксував, що у визначені законодавством проміжки часу обсяг передач та фільмів, виконаних державною мовою, а також частка передач новин державною мовою в ефірі телеканалу становили менше як 75%. Крім того, мовник транслював власні програми та передачі без субтитрування державною мовою, як того вимагає закон. 18 липня 2019 року до одеської радіостанції "Радіо Академія" було застосовано санкцію "оголошення попередження" та зобов'язано протягом двох тижнів усунути виявлені порушення вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Оскільки після завершення встановленого строку моніторинг мовлення знову зафіксував, що "Радіо Академія" не здійснює ефірне радіомовлення, передбачене його ліцензією, мовника вирішено перевірити повторно задля з'ясування стану виконання ним рішення Національної ради. На підставі результатів проведених перевірок до компаній ТОВ "ТРК "Глас" і ТОВ "Радіо Маяк" будуть ухвалені відповідні рішення (Джерело: Сайт Нацради).
 • 7.10.2019 Завтра виїзна студія столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Лисичанськ-88.6МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) працюватиме на виставці Зброя та безпека-2019. Слухайте включення з МВЦ, а також читайте на сторінці станції у фейсбуці новинки про останні досягнення у військовому озброєнні (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 7.10.2019 Подаємо новини радіомовлення Черкащини. У смт.Чорнобай з початку жовтня розпочала роботу місцева радіостанція "Чорнобаївська хвиля" з ретрансляцією програм каналу UA: Українське радіо. А в м.Кам'янка з 16 вересня відсутє мовлення радіостанції "Мрія" на частоті 100.4 МГц (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 7.10.2019 Деякі філії Суспільного мовлення пропонують виробляти контент для наповнення відрізків в ефірах "UA: Радіо Культура" і "UA: Радіо Промінь", які чути чи найближчим часом буде чути на FM-частотах в обласних та районних центрах України. Про це сайту "Детектор медіа" сказала продюсерка Івано-Франківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії Галина Держипільська. За її словами, можливо, не в кожному регіоні треба давати відрізки в ефірах "UA: Радіо Культура" і "UA: Радіо Промінь" та Івано-Франківській філії Суспільного є що сказати, і це було б цікаво для слухачів Франківщини. "Нам кажуть, що "UA: Радіо Культура" і "UA: Радіо Промінь" не потребують регіональних відрізків, хоча я пропонувала. Специфіка нашого регіону дозволила би якісно наповнювати ефір "UA: Радіо Культура" і "UA: Радіо Промінь", стільки культурних, історичних, наукових подій відбувається", - сказала вона. Галина Держипільська розповіла, що наразі програми, які виробляє її колектив з "UA: Українське радіо. Карпати", чують не всюди. "Нас чути по дротовому радіо, яке вмирає, і на частоті 71.02 МГц, якої немає ні в машинах, ні на смартфоні, лише на спеціальних радіоприймачах", - пояснила вона і додала, що радійний контент активно поширюють на діджитал-платформах. За її словами, наразі в Івано-Франківську в машинах можна почути лише "UA: Радіо Культура", яке мовить на малопотужному передавачі. Також правління Суспільного працює над тим, щоб в Івано-Франківську "Українське радіо" отримало частоту на потужному передавачі. "UA: Радіо Промінь" планує розширити FM-покриття. "Я на тій позиції, що регіональне мовлення - це сильний бік Суспільного, і він має відповідно підсилюватися, а не навпаки послаблюватися. Ціль - зшивати Україну саме завдяки регіональним філіям - нікуди не поділася. Потрібно покращувати якість, підсилювати, виховувати кадри, втримувати їх. Регіони мусять мати свій голос", - сказала вона (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 7.10.2019 У п'ятницю, 8 листопада 2019 року, відбудеться загальнонаціональна акція - 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності на "UA: Українське радіо". Доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка, автор підручників з української літератури та автор та диктор радіодиктанту Олександр Авраменко сказав, що цього року швидше за все відразу після прочитання будуть перевіряти диктант. Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні Вдень", яка виходить на "UA: Українському радіо" та на каналі "UA: Крим". "Кожному хочеться уже зараз перевірити, у цей момент, поки воно гаряче, кипить", - зазначив Олександр Авраменко. Він розповів, що не раз спостерігав, коли відомі люди, написавши радіодиктант в авдиторії Київського університету імені Тараса Шевченка, не хочуть нікуди розходитися. Вони тут же з'ясовують, де мала бути кома, а де - тире. У зв'язку з цим цього року він запропонував через кілька хвилин після прочитання радіодиктанту в прямому ефірі опублікувати текст та прокоментувати орфограми, пунктуами тощо. Це дозволить у цей же день перевірити диктант і завершити свято. Раніше радіодиктант надсилали листами або електронною поштою на адресу "UA: Українське радіо", після чого кілька людей упродовж місяця перевіряли диктант, а в грудні підбивали підсумки. "Ми місяць перевіряємо, всі вже забули про радіодиктант, а ми підбиваємо підсумки", - сказав пан Авраменко. Він зазначив, що у попередні роки радіодиктант національної єдності на "UA: Українське радіо" звучав 9 листопада, у День української писемності й мови. Цього року радіодиктант перенесли на день раніше, на 8 листопада. Це пов'язано з тим, що 9 листопада припадає на суботу, а для організаторів акції важливо, щоб в ній взяли участь навчальні заклади, щоб тисячі школярів і студентів по всій Україні змогли одночасно написати диктант. І якщо цього року все таки змінять правила, то відразу у цей же день будуть визначені переможці та учителі зможуть нагородити тих, хто написав без жодної помилки. Наразі текст радіодиктанту не написаний. Олександр Авраменко сказав, що 13 років складає текст і читає радіодиктант. Цьоого року він ще не почав працювати над текстом, але неодмінно хоче внести у диктант кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Як писав "Детектор медіа", 9 листопада 2018 року, у День української писемності й мови, об 11: 30 відбувся 18-й радіодиктант єдності. Він звучав на хвилях Першого каналу "Українського радіо" і радіо "Культура", транслювали наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах "UA: Перший", "UA: Крим" і "UA: Культура". 12 листопада на сайті "Українського радіо" опублікували текст радіодиктанту під назвою "Крила України". У диктанті було 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка. 17 грудня 2018 року огололосили 311 переможців радіодиктанту національної єдності. Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 7.10.2019 Столична сателітарна мережева станція "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Лисичанськ-88.6МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) запустила власний канал у Telegram. Приєднуйтесь - https://t.me/ArmyFM (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 6.10.2019 Радіостанція "Прямий FM" вчора розпочала тестове мовлення у місті Біла Церква Київської області. Програми станції тут транслюються на частоті 98.8 МГц, потужність передавача -100 Вт. В ефірі наразі грає інструментальна музика. Нагадаємо - радіостанція "Прямий FM" виграла цю частоту на конкурсі в жовтні минулого року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 5.10.2019 Сьогодні UA: Радіо Культура проведе трансляцію закриття ХХХ Ювілейного фестивалю "КиївМузикФест" з Національної філармонії України. Трансляція відбудеться з 19:00 до 21:30 (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 4.10.2019 Регіональна мережева радіостанція "РАІ", що вже працює у кількох районах Івано-Франківщини, відтепер мовить у с.Дебеславці Коломийського району Івано-Франківської області. Мовлення радіостанція розпочала 2 жовтня. Трансляції здійснюються на частоті 107.6 МГц, потужність передавача - 100 Вт (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 4.10.2019 У місті Кременець Тернопільської області розпочала роботу нова радіостанція. З 2 жовтня місцеве радіо "Говорить Кременець" вже працює в ефірі з ретрансляцією програм "UА: Радіо Культура". Трансляції здійснюються на частоті 100.5 МГц. Нагадуємо - дане частотне присвоєння отримала на конкурсі наприкінці вересня минулого року Редакція Кременецького РРМ. Згідно з умовами ліцензії, компанія має вести власне мовлення протягом 1 години щодоби, решту часу в її ефірі мають лунати програми "UА: Радіо Культура" (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 4.10.2019 Журналіста Українського радіо Павла Шаройка, який провів майже 2 роки за ґратами у Білорусі, звільнили. Інформацію про звільнення UA: Новинам підтвердила речниця президента Зеленського Юлія Мендель. Жодних подробиць не розповіла. Омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що український журналіст Павло Шаройко вже перебуває на території України. "У результаті перемовин двох президентів - Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка - Павла повернули додому", - написала вона. Павла Шаройка затримали 25 жовтня 2017 року. Верховний суд Білорусі засудив його на понад 8 років позбавлення волі за статтею "шпигунство". Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву КДБ Білорусі про причетність Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності в Білорусі. Раніше Олександр Лукашенко заявляв, що готовий помилувати Шаройка (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 4.10.2019 На хвилях столичної мережевої станції Україномовне радіо "Країна FM" (Київ-100.0МГц та T-DAB, Гірник-89.2МГц, Черкаси-90.6МГц, Бердянськ-90.9МГц, Одеса-91.0МГц, Полтава-98.7МГц, Миколаїв-98.8МГц, Краматорськ-99.0МГц, Мелітополь-99.6МГц, Нікополь-99.9МГц, Хмельницький-100.1МГц, Кривий Ріг-100.2МГц, Павлоград-100.2МГц, Запоріжжя-100.3МГц, Кропивницький-100.5МГц, Суми-100.8МГц, Львів-101.3МГц, Ужгород-102.4МГц, Вінниця-103.2МГц, Прилуки-104.8МГц, Умань-104.9МГц, Жашків-105.9МГц, Дніпро-106.4МГц, Вознесенськ-106.9МГц, Біла Церква-107.2МГц, Харків-107.4МГц, Лубни-107.6МГц, Маріуполь-107.8МГц, а також Інтернет-мовлення 128k.) - великий фінал "НАТО-Радіомарафону 2019"! Протягом двох місяців, дев'ять ефірів поспіль, поважні гості ефіру, які представляли такі країни-члени НАТО, як: Канада, Норвегія, Литва, Чехія, Латвія, Німеччина, Данія, Велика Британія та Словаччина, в прямому ефірі Країни FM грали з вами. На станції вже визначили 9 фіналістів, і сьогодні разом з директоркою Центр інформаціі та документаціі НАТО в Україні Barbora Maronkova Kyiv визначать 10-го! Всі сьогоднішні запитання (для останніх гравців) будуть стосуватися саме НАТО. І одразу ж сьогодні, серед всіх фіналістів, буде розіграно головний подарунок проекту - подорож до Брюсселю, до нової Штаб-квартири НАТО! Якщо хочете стати фіналістом, телефонуйте до прямого ефіру (044) 33-22-100 з 15:00 до 15:45. А якщо ви вже є фіналістом пам'ятайте: якщо саме ваш номер телефону стане переможним і вам зателефонують в прямому ефірі, перше, що ви повинні сказати, коли відповісте на звонок, це "ХОЧУ ДО ШТАБ-КВАРТИРИ НАТО!" А не "ало" чи щось інше! тже, сьогодні, з 15:00 до 16:00 на Країні FM великий фінал П'ятого, ювілейного НАТО-Радіомарафону 2019! (Джерело: Сторінка Україномовного радіо "Країна FM" у соцмережі Facebook).
 • 3.10.2019 4 жовтня о 19:00 стартує радіодокументальний спецпроєкт "Це просто бімба" на UA: Радіо Культура. У кожному із чотирьох випусків ітиметься про одного артиста української сцени: Alyona Alyona, Вєрку Сердючку, Олега Винника та Дзідзьо. Автор і ведучий Вадим Карп'як розкриє феномен неймовірного успіху зірок. "Ми взяли чотирьох героїв, які мають спільну рису. Вони не є поп-зірками в класичному сенсі цього слова, але їхні імена відомі навіть тим, хто не слухає пісень цих артистів. Як ці люди здобули таку велику популярність? Ми намагаємося зрозуміти це разом з експертами. Тут є очікувані експерти - музичні продюсери, але є і філософ, психологиня, культурологиня й музикознавиця. Кожен із них додає свій елемент у цей пазл, - розповідає Вадим Карп'як. - Це наша спроба долучитися до популярного у світі формату "як це працює". Програму "Це просто бімба" можна сприймати і як дослідження української культури, і як інструкцію для входження у світ шоу-бізнесу". За словами лінійної продюсерки проєкту Наталки Писанки, музика такого формату стала для неї відкриттям. "Я більше люблю класичну музику, тому переслухати масив музики, якої я зазвичай не слухаю і не сприймаю серйозно - це було важко. Але було цікаво виявити закономірності й "секрети успіху". Проєкт "Це просто бімба" став для мене справжнім викликом! Також я долучилася до роботи як експертка-музикознавиця, коментувала пісні героїв. Для мене сюрпризом, наприклад, став альбом інструментальної музики Андрія Данилка, а також здивувало, що Alyona Alyona спершу читала реп російською мовою", - прокоментувала вона. На хвилях UA: Радіо Культура переважно не чути поп-виконавців. Продюсерка Ірина Славінська пояснює, чим же так зацікавив феномен їхньої популярності: "Музичні редакції Радіо Культура найчастіше працюють із темами класичної музики, джазу, естради… Водночас давно хотілося попрацювати із чимось новим - наприклад, із тематикою шоу-бізнесу. Але ця царина нас не дуже цікавить сама собою. Натомість цікаво розібрати феномен популярності зірок на запчастини й з'ясувати, чому це працює". Ведучий Вадим Карп'як зізнається, що спецпроєкт "Це просто бімба" перевершив його сподівання: "Я не думав, що цей проєкт буде таким захопливим, аж до миті, коли почав це робити. Я звик мати справу з популярністю як уже сформованим феноменом, а тут довелося відчути себе інженером, який із кубиків лего складає фігурку поп-артиста". Програма "Це просто бімба" виходитиме в ефір UA: Радіо Культура в жовтні щоп'ятниці о 19:00. Слухайте у FM-діапазоні свого міста, на сайті UA: Радіо Культура або в мобільному застосунку suspilne.radio. Нагадаємо, із 1 вересня третій канал Суспільного радіо UA: Радіо Культура мовить у FM-діапазоні в Києві - 97.6 FM (Джерело: Портал UA: Суспільне мовлення).
 • 3.10.2019 4 жовтня о 19:00 в ефірі другого каналу Суспільного радіо UA: Радіо Промінь відбудеться прем'єра нового сезону чарту "Селекція". Програма щотижня формуватиме двадцятку найпопулярніших пісень українських рок-музикантів. Шоу триватиме дві години. А його ведучим залишається автор проєкту Олександр Стасов. Як і в минулі сезони, до процесу визначення найкращих пісень "Селекція" залучатиме авторитетних експертів музичної індустрії: продюсерів, промоутерів, режисерів, саундпродюсерів, музичних критиків і фахівців радіо. "Головна перевага цього проєкту в тому, що він генерує унікальний контент, якого бракує музичній журналістиці, та об'єднує експертів індустрії, - розповідає автор і ведучий чарту "Селекція" Олександр Стасов. - "Селекція" швидко здобула популярність й авторитет по всій Україні через те, що ми першими презентували новинки й розповідали ексклюзивні новини зі світу музики. Цей підхід залишається незмінним". Слухати програму можна також у мобільному застосунку для Android та iOS suspilne.radio. 1 жовтня розпочався 55-й ювілейний сезон другого каналу Суспільного радіо UA: Радіо Промінь. На слухачів чекають нові проєкти та оновлені формати улюблених шоу. Нагадаємо, із січня 2015 року по липень 2017 року програма виходила в ефірі п'ятнадцяти FM-радіостанцій та інтернет-проєктів України, США й Канади. 22 березня 2017 року відбулося вручення музичної премії "Селекція", лауреатами якої стали гурти "Бумбокс", "Океан Ельзи", "Один в каное" й "Kozak System", виконавці Андрій Хливнюк, Даніела Заюшкіна та Христина Соловій (Джерело: Портал "UA: Суспільне мовлення").
 • 2.10.2019 Радіо "Максимум" планує позиватись до німецького автомобільного гіганта Volkswagen та вимагати відшкодування всіх збитків, що були завдані радіостанції за 2018-2019 роки. Про це повідомляє пресслужба компанії. У травні цього року компанія виявила, що у всіх автомобілях останніх поколінь концерну Volkswagen (Audi, Porsche, Volkswagen та ще близько десяти марок), де є функція відображення логотипу в мультимедійних системах, радіо "Максимум" хибно ідентифікується як "Радіо24". А це, на думку компанії безпосередньо впливає на рейтинги радіостанції. Наразі в Україні рейтинги радіостанцій вимірюються методом Day After Recall (DAR), тобто через особисті інтерв'ю слухачів, які відповідають на запитання типу "Яку радіостанцію ви слухали вчора?". "А це означає, що помилка у відображенні логотипу та назви радіо "Максимум" безпосередньо та негативно впливала та досі впливає на рейтинги радіостанції, і, як наслідок, - на доходи компанії", - переконанаі у компанії. У червні 2019 року компанія намагалася мирно врегулювати конфлікт та відправляла лист до Volkswagen AG із проханням виправити помилку, але відповіді не отримала. У коментарі інтернет-виданню "Детектор медіа" Дарія Корнилова, бренд-менеджер радіо "Люкс FM" та "Максимум", зазначила, що компанія направили офіційний лист-претензію, як спосіб досудового врегулювання спору: "Згідно українського законодавства в них є 30 днів, аби дати нам відповідь та вжити заходів. Якщо за 30 днів ми не отримуємо відповіді, тоді будемо позиватися згідно з законодавством". Керівництво компанії у позові вимагатиме відшкодувати всі завдані такою неправильною ідентифікацією назви збитки. Відповідно, за словами Дарії, предмет позову - припинення порушення прав на торговельну марку радіо "Максимум", та відшкодування збитків у формі упущеної вигоди є. "Ми надали більше, ніж достатньо часу для виправлення помилки, проте, схоже, що автовиробник вирішив проігнорувати наші звернення. Доведеться через суд заставити "прислухатися" до вимог", - прокоментував конфлікт генеральний директор медійного холдингу Роман Андрейко. Нагадаємо, у березні 2017 році "Радііо 24" змінило назву на "Максимум" та формат - з інформаційно-музичного на розважально-інформаційний. А у серпні 2017 року радіо "Максимум" стало повністю україномовним (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 2.10.2019 2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про Національну раду України з питань телерадіомовлення щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення парламентської четвірки членів Нацради. Парламент 2 жовтня 2019 року більшістю голосів підтримав у другому читанні та в цілому проєкт закону №2036 "Про внесення змін до Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. За таке рішення проголосувало 266 народних обранців, проти -18, утрималися - 53. Нагадаємо, 30 вересня 2019 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув цей проєкт за скороченою процедурою до другого читання і рекомендував парламенту ухвалити його в цілому. Нагадаємо, 19 вересня 2019 року Верховна Рада підтримала за основу проєкт змін до закону про Нацраду, вирішивши, що проєкт готуватиметься до другого читання за скороченою процедурою. Нагадаємо, законопроєкт був внесений народними депутатами Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук та Гео Леросом. Автори законопроєкту хочуть надати членам Нацради право виконувати обов'язки до призначення нових членів (за винятком ситуацій з достроковим припиненням повноважень членів Нацради). Автори пояснюють, що чинний порядок звільнення та призначення членів Нацради парламентом фактично передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, що мають призначатися Верховною Радою, у зв'язку з проходженням процедури відбору та призначення. Це, на їхню думку, призводить до зупинення роботи Нацради як постійно діючого колегіального органу. Також вони пропонують змінити процедуру призначення членів Нацради Верховною Радою - зробити одночасним призначення на всі вакантні посади, а також уточнити процедуру голосування: до проєкту постанови Верховної Ради про призначення членів Нацради вноситимуть стільки кандидатур, скільки є вакантних посад, у послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням, а для призначення необхідно мінімум 226 голосів. Якщо після голосування не закрито всі вакансії, вся процедура проводиться повторно, починаючи з оголошення конкурсу профільним комітетом Верховної Ради, при цьому кандидатури з попереднього конкурсу можуть брати участь у повторному відборі. Нагадаємо, 4 липня 2019 року завершився п'ятирічний строк повноважень членів Нацради Ольги Герасим'юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша, призначених Верховною Радою 4 липня 2014 року. Поки що вони продовжують виконувати свої обов'язки, профільний комітет не оголошував конкурсу на вакантні посади. Про те, що робота регулятора може зупинитися через проведення конкурсу на посади трьох членів Нацради, говорила нещодавно Ольга Герасим'юк: "У трьох членів Нацради закінчилися повноваження. І якщо новий парламент оголосить про закінчення каденції та призначить новий конкурс, відправить це на обговорення, то регулятор два місяці просто не працюватиме". Під кінець роботи Верховної Ради 8-го скликання народні депутати Владислав Севрюков, Дмитро Стеценко, Ольга Червакова, Олена Кондратюк, Григорій Шверк внесли законопроект № 10268 щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення членів Нацради. Їхній законопроект передбачав проведення конкурсу на вакантні посади членів Нацради за квотою Верховної Ради щонайменше за три місяці до завершення строку повноважень членів Нацради. А також фіксував у законі, що припинення повноважень члена Нацради відбувається відповідно до постанови Верховної Ради. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект, але його не встигли винести на розгляд сесії. Нагадаємо, що Нацрада складається з восьми членів, половину з яких призначає президент, а половину - обирає Верховна Рада через проведення конкурсу на вакантні посади (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 2.10.2019 2 жовтня "UA: Українське радіо Одеса" відзначає 90 років з дня заснування Одеського радіо. З нагоди 90-річчя в ефірі прозвучить марафон, під час котрого радійник Геннадій Степаненко розповідатиме історію Одеського радіо - від заснування і першого передавання радіосигналу до Суспільного радіо на сучасному етапі Про це повідомила пресслужба Суспільного. Геннадій Степаненко з березня 2019 року веде спецпроєкт "Віртуальний музей Одеського Радіо". До 2 жовтня вийшло 30 випусків "Віртуального музею Одеського радіо". Найцікавіші з них можна буде почути протягом дня, а також на слухачів чекає нова серія цього документального радіосеріалу, в котрій автор використовує архівні записи дикторів, котрі були тоді брендвойсами радіо. "Ювілей радіо - це свято не лише для радійників, а й для слухачів, котрі слухають наш ефір і на приймачах, і онлайн, і за допомогою подкастів. Постійні радіослухачі часто телефонують і пишуть. Буквально по-сімейному можуть як похвалити за щось, так і пожурити з конструктивними зауваженнями. Це довіра, яку ми цінуємо", - розповіла лінійна продюсерка "UA: Українське радіо Одеса" Діана Попкова. Нагадаємо, програми "UA: Українського радіо Одеса" можна слухати у прямому ефірі на приймачах: Одеса - 70.52 МГц, Кам' янське (Арцизький район) - 103.3 МГц, Болград - 105.7 МГц, Велика Михайлівка - 104.5 МГц, Кодима - 102.6 МГц, Подільськ - 103.6 МГц, Рені - 105.9 МГц, Тарутине - 99.2 МГц, Захарівка - 102.1 МГц, Петровірівка (Ширяївський район) - 68.99 МГц. Також он-лайн: http://ukr.radio/radio-od, у додатку TuneIn - Ukrainian radio Odesa або на сторінці UA: Українського радіо Одеса у Facebook. Як писав сайт "Детектор медіа", щосереди, з 27 березня, на хвилях "Українського радіо Одеса" виходить спецпроект "Віртуальний музей Одеського радіо", присвячений 90-ій річниці заснування Одеського радіо (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 1.10.2019 Зустрічайте в ефірі UA: Радіо Промінь нову програму! Не встигаєте відстежувати всі новинки світу технологій? Блукаєш нетрями ґаджетів та нових додатків? Тепер ви можете знати більше! Ведучі нової програми "Недоблоґери" - Таня Кононенко та Ольга Бродська розкажуть вам багато цікавого! Розвиток штучного інтелекту, новітні технології, свіжі ґаджети, додатки для смартфонів, стартапи зі сфери IT - слухайте про це у понеділок, середу та п'ятницю на UA:Радіо Промінь! (Джерело: Сторінка UA: Радіо Промінь у соцмережі Facebook).
 • 1.10.2019 На засіданні Громадської ради, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, 1 жовтня 2019 року її члени обговорили проекти двох медійних законів, рекомендованих Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики для розгляду і ухвалення Парламентом у другому читанні та в цілому. Ішлося про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям від 03.09.2019 № 2035. Зокрема, Катерина М'ясникова пояснила, що наразі немає достовірних даних і оцінок стосовно того, хто є бенефіціарним власником ТОВ "Зеонбуд", яке є провайдером цифрової загальнонаціональної телемережі. Вона наголосила на стратегічному значенні діяльності провайдера. Передавати в руки невідомого контролера фактично все телевізійне мовлення в країні після остаточного відключення аналогового мовлення небезпечно, особливо в умовах військової агресії сусідньої країни. Натомість Сергій Бойко висловив свої зауваження стосовно того, що йдеться про обмеження для всіх іноземних власників, і ці зміни, на його думку, можуть переслідувати інтереси певних лобістів. Також обговорювався проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради № 2036. Прозвучали думки, що зміни актуальні на цей момент, але не враховують інших можливих ситуацій. Наприклад, зауважила Мар'яна Кучерук, у проекті не йдеться про те, на який час можуть бути подовжені повноваження членів Національної ради, обраних від Парламенту. Скільки можуть тривати повноваження, якщо Верховна Рада тривалий час не розглядатиме питання призначення нових членів регулятора. Було наголошено, що варто було б врахувати положення попереднього законопроекту, який свого часу підготували народні депутати попереднього скликання Владислав Севрюков і Григорій Шверк, де ці процедурні моменти враховано. Крім цих питань, ішлося і про ухвалені Національною радою рішення стосовно непродовження ліцензій п'яти регіональним каналам, які ретранслювали "112 Україна". Громадська рада підготує рішення, в якому, зокрема, буде і звернення до громадських організацій із закликом не апелювати до свободи слова у ситуації, де йдеться про порушення законодавства та несправедливість щодо забезпечення цифрового мовлення для місцевих і регіональних телекомпаній. Усі обговорені проекти рішень члени Громадської ради виставлять на електронне голосування. У засіданні брали участь голова Громадської ради Сергій Сьомкін, секретар - Світлана Коробіна, члени Громадської ради Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Вікторія Веселовська, Мар'яна Кучерук, Катерина М'ясникова, Олександр Янковський. Наступне засідання Громадської ради заплановано на вівторок, 5 листопада (Джерело: Сайт Нацради з ТРМ).
 • 1.10.2019 Під час ювілейного 55-го сезону другий канал Суспільного радіо UA: Радіо Промінь розбудовуватиме свою FM-мережу й створюватиме вузькоформатні платформи радіостанції. "Першого вересня ми розпочали мовлення на частоті 97,2 FM у Києві, а впродовж наступного року плануємо розбудувати повноцінну мережу в найбільших містах країни й обласних центрах", - розповідає генеральний продюсер UA: Радіо Промінь Максим Яковенко. Другий канал Суспільного радіо планує не лише залучити слухачів FM-радіо, а й створити вузькоформатні платформи, спрямовані на нішеву аудиторію. Як приклад, програма "Промінь Ретро", яка містить архівні матеріали із фондів Суспільного радіо. "Пріоритетним напрямом сьогодні є популяризація і поширення подкастів наших проєктів, - коментує Максим Яковенко. - Найближчим часом ми чекаємо на запуск нового сайту радіостанції, який стане ефективним інструментом комунікації зі слухачами та поширення контенту". Уже сьогодні прямі трансляції ефірів UA: Радіо Промінь можна переглянути на фейсбук-сторінці радіостанції. Слухати програми можна також у мобільному застосунку для Android та iOS suspilne.radio. Нагадаємо, 1 жовтня розпочався 55-й ювілейний сезон другого каналу Суспільного радіо UA: Радіо Промінь. На слухачів чекають нові проєкти та оновлені формати улюблених шоу (Джерело: Портал UA: Суспільне мовлення).
 • 1.10.2019 Вже більше року станція Інформатор FM радує слухачів в Дніпрі не тільки сучасною музикою, а й оперативними новинами. А з 1 жовтня дізнаватися з перших вуст про пробки, аварії та інші події, а також слухати найкращу музику зможуть і мешканці Нікополя, де станція днями розпочала мовлення. Інформатор FM - це не просто чергова хвиля з музикою, а регіональна радіостанція. За рік Інформатор FM стала однією з найпопулярніших радіостанцій в Дніпрі. Станцію слухають в Кам'янському, Павлограді, Верхньодніпровську, Солоному, Синельникове та Царичанці. Тепер Інформатор FM охопить не тільки Нікополь, а й Марганець, Покров і Енергодар. Налаштовуйте радіоприймачі на частоту 99.5 МГц!!! Також слухайте на сайті і в додатку Інформатор FM в Ґугл Плей. Для розміщення реклами в ефірі телефонуйте: (068) 288-08-08 (Джерело: Сторінка радіо "Інформатор FM" у соцмережі Facebook).

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини вересня 2019

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100
Сова - поиск в Украине

© Борис Скуратівський, 1999-2019