Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

Конференція "РадіоUA"

Журнал "Телерадіокур'єр"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Портал любителей Авторадио

• Лилин Киев

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Серпень 2019 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 29-30 травня 2019 р. у столиці відбудеться XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіопродакшн  

  • Радіоанонс

  • Новини липня 2019

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок: 29-30.05.2019  
 • 16.08.2019 Любите гарно відпочити? Столична мережева станція "Power FM" (Київ-104.0МГц та T-DAB, Суми-87.7МГц, Полтава-102.7МГц, Бердичів-103.0МГц, Кривий Ріг-103.6МГц, Дніпро-104.0МГц, Харків-105.7МГц, Одеса-90.6МГц, Мелітополь-91.0МГц, Вінниця-91.4МГц, Бердянськ-102.1МГц, Івано-Франківськ-103.0МГц, Генічеськ-104.4МГц, Кременчук-107.0МГц, Черкаси-107.1МГц, Чернігів-101.8МГц та Запоріжжя-105.1МГц, а також Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 192k.) має для вас круті новини! Наступного тижня в ефірі радіостанції буде розіграно сертифікати на смачні страви, коктейлі та кальян від американського ресторану Chicagos. Як завжди, все дуже просто! 1. У наступну середу, четвер та п'ятницю - 21,22, 23 серпня - слухайте уважно ефір радіо POWER FM; 2. Очікуйте на оголошення розіграшу ведучими та швиденько телефонуйте у студію: (044)-537-38-89 або (044)-537-38-36; 3. Забирайте свої подарунки! (Джерело: Сторінка радіо "Power FM" у соцмережі Facebook).
 • 16.08.2019 Новий президент і генеральний директор некомерційної медіакорпорації "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" Джеймі Флай привітав Українську службу "Радіо Свобода" із 65-річчя. Він також згадав про Станіслава Асєєва і Олега Галазюка, яких незаконно утримають бойовики ОРДО, та засудженого в анексованому Криму журналіста Миколу Семену. Про це повідомляється на сайті "Радіо Свобода". "Цього дня, як завжди, ми згадуємо наших колег Станіслава Асєєва, Олега Галазюка і Миколу Семену, і ми продовжуємо виступати за звільнення Асєєва й Галазюка та скасування обмежень проти Семени. Їхні випадки - це три приклади того, як Україна залишається на передовій свободи", - заявив Джеймі Флай. Він зазначив, що місія ЗМІ сьогодні є "важливішою ніж будь-коли". ""Радіо Свобода" продовжить забезпечувати для населення України точне і збалансоване висвітлення місцевих, регіональних і національних новин і подій; слугуючи голосом вільного українського народу в анексованому Росією Криму й на охопленому війною Донбасі; та сприяти більшій підзвітності громадськості через програму розслідувань. Радіо Свобода … надалі залишатиметься захисником правди і незалежної журналістики для народу України на довгі роки", - сказав пан Флай. Нагадаємо, українська служба "Радіо Свобода" 16 серпня відзначає 65 років. Станіслав Васін (справжнє ім'я - Станіслав Асєєв) не виходив на зв'язок з колегами з проекту "Радіо Свобода" "Радіо "Донбас.Реалії"" з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики "ДНР", а сторінку у Facebook зламали. 31 липня 2017 року представниця України у гуманітарній підгрупі на Мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що під час скайп-конференції Мінської гуманітарної підгрупи представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва. З серпня 2017 року полоні бойовиків ОРДО перебуває донецький блогер, автор колонок для "Радіо Свобода" Олег Галазюк (псевдонім - Мирослав Тямущий). Колеги тривалий час не відкривали його особистість: була надія, що так переговори про обмін йтимуть ефективніше. У квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста "Радіо Свобода" Миколи Семени через статтю, у якій начебто містяться "заклики до порушення територіальної цілісності РФ". Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд. 22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Згодом суд пом'якшив вирок журналісту в частині додаткового покарання - зменшив строк заборони займатися публічною діяльністю з трьох років до двох (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 16.08.2019 Українська редакція "Радіо Свобода" 16 серпня відзначає 65 років. Про це повідомляється на сайті медіа. Уперше передача українською мовою прозвучала на хвилях "Радіо Свобода" 16 серпня 1954 року. Українська редакція запустила проєкти "Крим.Реалії" та "Донбас.Реалії". Зараз журналісти "Радіо Свобода" готують понад десяток програм ("Схеми", "Крим.Реалії ТВ", "Донбас.Реалії ТВ", "Ваша свобода", "Ньюзрум", "Історії з Європи", "Суботнє інтерв'ю", "Історична свобода", "М+", "Свобода в деталях", "#ВУКРАЇНІ", "Свобода за тиждень"). Нагадаємо, проєкту "Крим.Реалії" виповнилося 5 років. Кримський проєкт української редакції "Радіо Свобода" "Крим.Реалії" працює з березня 2014 року, з перших днів окупації Криму. За цей час сайти проекту відвідали понад 115 мільйонів читачів (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 16.08.2019 Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняло рішення збільшити потужності діючих FM-радіопередавачів, які транслюють програми "Українського радіо" та радіо "Культура" у шести містах України. Про це йдеться у протоколі засідання правління НСТУ від 5 серпня. "За результатами обговорення вирішили: доручити директору департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення Грузинському Д.О., директору департаменту упраління бюджетом Горецькій І.А., генеральному продюсеру радіо дирекції "Українське радіо" Хоркіну Д.М., директору департаменту координації філій Шматову М.В.: а) спільно опрацювати питання збільшення потужностей діючих FM-радіопередавачів, які транслюють радіопрограми ПАТ "НСТУ"; б) подати узгоджені пропозиції на розгляд правління ПАТ "НСТУ", - зазначено у протоколі. Член правління НСТУ Микола Чернотицький розповів сайту "Детектор медіа", що потужність FM-радіопередавачів буде збільшено у Кривому Розі - 90.4 МГц (Дніпропетровська область), Краматорську - 102.2 МГц (Донецька область), Бердянську - 88.4 МГц і Мелітополі - 107.7 МГц (Запорізька область), в Івано-Франківську - 91.0 МГц та Харкові - 91.6 МГц. У Кривому Розі наразі діюча потужність радіопередавача, який транслює "Українське радіо", складає 0.1 кВт, буде збільшено до 0.25 кВт. У Краматорську діюча потужність радіопередавача, який транслює "Українське радіо", складає 0.1 кВт, буде збільшено до 0.25 кВт. У Бердянську - 0.25 кВт, буде збільшено до 0.5 кВт, у Мелітополі - 0.25 кВт, збільшена потужність - 0.5 кВт. В Івано-Франківську та Харкові збільшать потужність FM-радіопередавачів, які транслюють радіо "Культура". Наразі там діюча потужність 0.03 кВт і 0.1 кВт відповідно, планують збільшити до 0.1 кВт і 0.25 кВт. Нагадаємо, наглядова рада НСТУ рекомендувала правлінню придбати середньохвильовий передавач для відновлення трансляції УР-1 та вжити заходів для якнайшвидшого відновлення трансляції Першого каналу "Українського радіо" (УР-1) в середньохвильовому діапазоні на частоті 549 кГц (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 15.08.2019 15 серпня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про звернення до суду щодо анулювання ліцензій 17 телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги через те, що вони вчасно або ж взагалі не подали до регуляторного органу у визначені законом терміни інформацію про свою структуру власності. Вимога щодо щорічного подання до Національної ради звіту про свою структуру власності за попередній рік діяльності передбачена частиною четвертою статті 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Компанії, щодо яких Національна рада ухвалила рішення про звернення до суду, порушили цю норму закону не вперше. Минулі роки вони також не подали до регулятора інформацію про свою структуру власності, через що до них було застосовано санкцію штрафу. Також було видано розпорядження, які зобов'язували телерадіоорганізації і провайдерів програмної послуги цього року до 31 березня подати такі відомості за попередній 2018 рік. Зважаючи на те, що ліцензіати не виконали ці законодавчі вимоги і розпорядження регулятора про усунення порушень, Національна рада вирішила звернутися до суду про анулювання їхніх ліцензій. Перелік компаній, щодо яких ухвалено таке рішення Національної ради: Горохівська районна редакцієя проводового мовлення, м. Горохів Волинської обл.; ТОВ "ТКС Полісся", м. Житомир; ТОВ "Запорізькі цифрові комунікації", м. Запоріжжя; ПП "Схід карго транс", м. Київ; ТОВ "АППІА", м. Київ; ТОВ "Діджиталфлай Юкрейн", м.Київ; ТОВ "Нова мережа", м.Київ; ТОВ "ТБ Всесвіт", м.Київ; ТОВ "ТРК "Соціальна країна", м.Київ; ТОВ "Телесистеми України", м.Київ; ТОВ "Тіса", м.Київ; ТОВ "Фастів-медіа", м.Фастів Київської обл.; ТОВ "Розумні покупки", м. Київ; ТОВ "ТРК ОЕ", м. Київ; ТОВ "КС Плюс", м.Київ; ТОВ "Одеські цифрові комунікації", м. Одеса Одеської обл.; ТОВ "Медіанет-інвест", м. Харків (Джерело: Сайт Нацради).
 • 15.08.2019 Суспільне оголосило конкурс ідей для музичного оформлення регіонального радіомовлення UA: Українське радіо. Він триватиме до 19 серпня. Переможець підпише контракт на виробництво роликів для головного радіо країни. Запропонувати на розгляд можна по одному твору у кожній із зазначених категорій: 1. Перебивка-джинґл (універсальний аудіоролик, що можна застосувати у будь-який момент ефіру). 2. Музичний логотип радіостанції (ролик до 30 секунд, що робить радіостанцію впізнаваною). 3. Ролик-промо радіостанції з авторською музикою та начитаним (або тим, що співається) диктором/ами промо-текстом. Усі роботи мають бути створені на авторську музику та оригінальними (такі, що раніше не були оприлюднені, права на них не були передані третім особам). Ідеї роликів повинні відображати цінності Суспільного (незалежність, відкритість, рівновага, просвітництво) та бути адаптивними для кожної радіостанції Суспільного мовника. У творчому конкурсі не можуть брати участі працівники UA: Суспільне мовлення, їхні близькі родичі та всі особи, що мають відношення до організації й проведення конкурсу. Листи з конкурсними роботами приймають: а) на електронну пошту , назва теми листа - "Пропозиція для участі у Мистецькому конкурсі"; б) на поштову адресу: ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" 04119, м. Київ, вул. Мельникова (Юрія Іллєнка), 42. З позначкою на конверті "Пропозиція для участі у Мистецькому конкурсі". Оголошення переможців відбудеться 23 серпня 2019 року. Детальні умови конкурсу і творчого завдання читайте тут (Джерело: Портал UA: Суспільне мовлення).
 • 15.08.2019 Радіостанція "Гуцульське радіо" (ТОВ "Парбат") вже веде мовлення на смт. Міжгір'я Закарпатської області. Частота мовлення радіостанції - 102.3 МГц, потужність передавача - 100 Вт. Нагадаємо - ліцензію на дану частоту (передавач - у с. Сойми Міжгірського району - ред.) компанія отримала восени минулого року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 15.08.2019 Київський муніципальний телеканал "Київ TV" змінив логотип на "Київ", а муніципальна радіостанція "Радіо Київ" змінила позивний на "Київ FM". Відповідні зміни до ліцензій двох комунальних мовників (КП Київської міської ради "Телекомпанія "Київ"" і КП "Радіостанція "Голос Києва"") внесла Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 15 серпня. Цього ж дня радіостанція вже запустила новий позивний в ефір, про що повідомила на своїй сторінці у фейсбуку. Також Нацрада зафіксувала в ліцензіях нових керівників комунальних мовників. Керівником телеканалу "Київ" замість Світлани Криворучко став тимчасовий виконувач обов'язків директора Юрій Лященко. Керівником радіостанції "Київ FM" замість Андрія Васіна стала тимчасова виконувачка обов'язків директора Наталія Лященко (дружина Юрія Лященка). Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко призначив Юрія Лященка тимчасовим виконувачем обов'язків директора телеканалу "Київ" 7 травня. У червні генеральним продюсером телеканалу "Київ" став Олександр Мельничук, а інформаційну службу мовника очолив Сергій Мамаєв. А 27 липня тимчасовою виконувачкою обов'язків директора "Радіо Київ" стала Наталія Лященко. Юрій Лященко разом з дружиною Наталією Лященко в минулому володів супутниковими телеканалами Star TV і "Погода ТБ", вони співзасновники інтернет-радіостанції української музики Radio1.ua, яка хотіла стати загальнонаціональною мережею (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 15.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вирішила застосувати санкцію "стягнення штрафу" до 43 компаній через неподання або невчасне подання інформації про структуру власності. Відповідні рішення регулятор ухвалив на засіданні 15 серпня, врахувавши інформацію актів Робочої групи з опрацювання відомостей та документів про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги. Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги суб'єкти інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, щороку до 31 березня повинні подавати до Національної ради інформацію про свою структуру власності за попередній рік. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою штрафної санкції у розмірі 5% загальної суми ліцензійних зборів за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник. Національна рада оштрафувала такі компанії. Найменша сума штрафу становила 0,44 грн., найбільша - 12 849 грн. Ліцензіати повинні у тридцятиденний термін з дня отримання рішень Національної ради сплатити штрафи до державного бюджету України. Окрім того, компанії зобов'язано вчасно та у повному обсязі надати до Національної ради до 31 березня 2020 року звіт за попередній (2019 звітний) рік діяльності про свою структуру власності (Джерело: Сайт Нацради).
 • 15.08.2019 Київська муніципальна радіостанція має для вас важливу новину. Київ змінюється і радіо змінюється разом із ним. Від сьогодні нове ім'я станції - "Київ FM". Слухайте її програми не тільки на 98.0 МГц, але й на своїх смартфонах та комп'ютерах. "Київ FM" - актуальні новини та найкраща музика! Слухайте Київ! (Джерело: Сторінка радіостанції "Київ FM" у соцмережі Facebook).
 • 15.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 15 серпня ухвалила рішення замовити в ДП "Український державний центр радіочастот" розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України, зокрема для потреб аналогового звукового мовлення і цифрового місцевого телерадіомовлення. Прорахунок 4 нових частотних присвоєнь буде замовлено для аналогового звукового мовлення у населених пунктах Харківської і Херсонської областей. Зокрема, його буде прораховано в діапазоні 87.5-108.0 МГц. Для тимчасового радіомовлення буде замовлено прорахунок частот у Авдіївці і Мар'їнці Донецької області, Скадовську і Лазурному Херсонської області. Також регулятор замовляє прорахунок нових частотних присвоєнь для цифрового місцевого мовлення у 6 населених пунктах Волинської області. Також Національна рада звернеться з тим, щоб змінити потужності передавачів із 1.0 до 0.5 кВт на частоті 105.8 МГц у м. Полтаві; із 0.25 до 1.0 кВт на частоті 98.9 МГц у с. Іскрівці Чутівського р-ну Полтавської обл.; із 1.0 до 0.2 кВт на частоті 103.6 МГц у м. Хмельницькому (Джерело: Сайт Нацради).
 • 15.08.2019 Wake Up Show - ранок на хвилі столичної мережевої станції "NRJ Україна" (Київ-92.8МГц, Суми-88.6МГц, Кропивницький-99.3МГц, Нікополь-100.6МГц, Івано-Франківськ-102.0МГц, Рівне-102.2МГц, Чернігів-105.9МГц, Житомир-107.3МГц, Одеса-91.4МГц, Херсон-99.0МГц, Миколаїв-100.1МГц, Львів-103.9МГц, Черкаси-101.6МГц, Кривий Ріг-103.2МГц, Харків-101.1МГц, Кременчук-106.0МГц, Полтава-106.8МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 256k. AAC+) тепер починається тут! Саня Димов, Міла Єремєєва, Мішель Сайкалі та Яна Мануйлова! Саме вони стануть вашими персональними вейкаперами! Щоранку з 8 до 10! Гороскоп? Розкажуть! І трек поставлять у Wake up call, який розбудить всю країну! А як на рахунок свіжих новин? Не проблема! А ще - багато іграшок і призів! Підберіть код в сейф і отримайте гроші! Подарунки, рубрики, ігри і улюблена музика - ідеальний рецепт ранку від Wake-Up Show! (Джерело: Сайт радіостанції).
 • 14.08.2019 Щобудня вмикайте хвилю тернопільського радіо "УХ 101FM" (101.1МГц, а також Інтернет-мовлення 32k. та Інтернет-мовлення 128k.) о 12:00 та 15:00 і слухайте та записуйте оригінальні рецепти варення від ТзОВ "Радехівський цукор" TM DIAMANT та радіо "УХ 101FM" (Джерело: Сторінка радіо "УХ 101FM" у соцмережі Facebook).
 • 13.08.2019 "Люкс FM" з 13 серпня почало мовлення в Казахстані, покриваючи понад 46% території країни. Про це повідомляє пресслужба АТ "ТРК Люкс". Зазначається, що "ТРК Люкс" став першим медіахолдингом в Україні, який продав франшизу радіостанції за кордон. "Ми обрали "Люкс FM" тому, що нам сподобався музичний формат, тому що станція є лідером на ринку України, а також професійний підхід і допомога команди в організації мовлення станції в Казахстані. Впевнені, що даний формат буде затребуваний на території Казахстану. Запуск нової радіостанції надасть нового імпульсу розвитку медіаринку Казахстану, і сподіваємося, що радіослухачі оцінять цікавий контент і формат радіостанції", - прокоментував генеральний директор "Тандем Медіа Group" Тимур Сатибалдін. Генеральний директор радіо "Люкс FM" Роман Андрейко зазначив, що "в планах - створення міжнародного бренду", а "Казахстан - це перша ластівка". "Люкс FM" можна буде почути у семи містах Казахстану: Алмати, Шимкет, Кизилорда, Атирау, Усть-Каменогорськ, Туркестан, Талдикурган. Нагадаємо, за результатами першого півріччя 2019 року "Люкс FM" займає другу сходинку серед радіостанцій за оціночними рекламними доходами (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 13.08.2019 Сьогодні радіостанції "UA:Радіо Промінь" вестиме трансляцію футбольного матчу ліги чемпіонів Динамо-Брюґґе. Перший тайм транслюватиметься з 20:30 до 21:17, другий - з 21:32 до 22:20 (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 13.08.2019 12 серпня загинув журналіст, радіоведучий "UA: Українське радіо Поділля" Сергій Дорофєєв. Про це повідомили колеги "UA: Поділля" на сайт Хмельницької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. "Команда "UA: Поділля" співчуває рідним та близьким Сергія. Прощання з Сергієм Дорофєєвим відбудеться в четвер 15 серпня о 10:00 в Залі Прощання на вулиці Толстого, 5. Похорон - о 12:00 на кладовищі в Раковому", - йдеться у повідомленні. За попередніми даними видання podillyanews, з Сергієм Дорофєєвим стався нещасний випадок під час поїздки на велосипеді. Додамо, що 3 серпня радіоведучий запостив відео однієї з програм і підписав: "Гостями нашого останнього ефіру на Радіо "Поділля-Центр" були Олена Голяк та Марина Бортник-Гулевата". Коли в коментарях у нього запитали, чому останнього, Сергій Дорофєєв написав жартома: "Я устал, я ухожу" (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 13.08.2019 Новообраний народний депутат від "Слуги народу", політолог, радник команди президента Володимира Зеленського Микита Потураєв вважає слушною пропозицію про те, щоб Національна суспільна телерадіокомпанія України фінансувалася за рахунок ренти за користування радіочастотним ресурсом, яку вже сплачують до держбюджету мобільні оператори й телерадіомовники. Про це Микила Потураєв сказав в інтерв'ю інтернет-виданню "Детектор медіа". "Я вважаю, що це була слушна пропозиція, щоб зафіксувати за Суспільним певний відсоток від певного податку, в даному випадку йдеться про певний збір. Не бачу в цій ідеї нічого такого ризикованого або поганого. Так буде стабільніше. Тому я думаю, що розглянемо найближчим часом, яке рішення буде оптимальним для Суспільного", - зазначив він. Пан Потураєв думає, Суспільне має погодити з акціонерами (Кабміном і Держкомтелерадіо) бізнес-план на рік. "Цьому має передувати спокійна, відверта розмова про те, що заважає реформі. Визначити, що заважає, а потім його виправити, щоби перестало заважати. Якби в нас суспільне мовлення існувало раніше, якби Віктор Андрійович Ющенко свого часу не боявся його створити, зараз, можливо, ми не мали би проблем із Медведчуком. Тому що якби ми мали потужного Суспільного мовника, з аудиторією, яка би йому довіряла, який би мав частку телеаудиторії 10 % або, щонайменше, 5 %, то ні в кого не було би спокуси лізти в інформаційний простір. Тому що ясно було би, що з таким Суспільним мовником конкурувати неможливо. І ми би не мали проблем із медведчуківськими каналами, які маємо саме через слабкість Суспільного мовника. Саме через те, що він запізно був організований та наразі має жалюгідні рейтинги", - сказав він. Микита Потураєв вважає, що якщо мати проєкт, все прорахувати, то можна збільшити рейтинги, це дозволить боротися з медведчуківськими каналами, і виграти цю битву. Нагадаємо, раніше він сказав, що вважає, що Суспільному мовнику бути, що НСТУ буде належним чином профінансована, але має боротися за аудиторію, рейтинги є важливими. Зазначимо, що у держбюджеті на 2019 рік на фінансову підтримку ПАТ "НСТУ" закладено 1 млрд грн, що складає приблизно 57 % від суми, яка передбачена законом і мала би в 2019 році становити не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,818 млрд грн. У зв'язку з недофінансуванням НСТУ у 2018-2019 роках експерти Ради Європи розробили кілька варіантів фінансування НСТУ, у квітні 2019 року Мортен Енберг та експерти Ради Європи презентували їх у Комінеті свободи слова і Бюджетному комітеті. Ознайомитися з повним текстом нової моделі фінансування НСТУ можна тут. Один із найоптимальніших варіантів нової моделі фінансування Суспільного мовника - за рахунок ренти (збору) за користування радіочастотним ресурсом. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала би від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 13.08.2019 Наглядова рада НСТУ рекомендувала правлінню придбати середньохвильовий передавач для відновлення трансляції УР-1. Та вжити заходів для якнайшвидшого відновлення трансляції Першого кнаалу "Українського радіо" (Ур-1) в середньохвильовому діапазоні на частоті 549 кГц. Таке рішення прийняли члени наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на останньому засіданні 1 серпня, після того, як розглянули питання: "Про ситуацію, що склалася у зв'язку з припиненням мовлення Українського радіо на середніх хвилях". Про це йдеться у протоколі засідання, опублікованому на сайті "UA: Суспільне мовлення". Із 1 червня 2019 року НСТУ відмовилася від замовлення послуги з трансляції Першого каналу "Українського радіо" на частоті 549 кГц. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія пояснив це тим, що жодної проблеми немає, адже потужно розвивається FM-покриття суспільного мовника. Однак на адресу наглядової ради НСТУ надійшло майже 60 звернень громадян щодо припинення мовлення Українського радіо на середніх хвилях - на частоті 549 кГц з червня 2019 року. Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський розповів на засіданні, що набагато більше звернень надійшло на урядову гарячу лінію та на адресу ПАТ "НСТУ", громадяни звертаються і до президента, і до парламентського комітету, і до Концерну РРТ щодо припинення мовлення середньохвильового передавача Українського радіо у с. Луч Миколаївської області потужністю 500 кВт, який накривав більшу частину території України (вдень - 60% території включно з окупованими територіями, з вечора до ранку - вся територія України). Географія звернень - 11 областей України та Автономна Республіка Крим, зокрема: Одеська обл. - 14 звернень, Полтавська - 5, Кіровоградська - 3, Сумська - 2, Хмельницька - 2, Черкаська - 5, Миколаївська - 5, Херсонська, Вінницька, Київська, Запорізька - по 1-му, Автономна Республіка Крим - 2. У зверненнях радіослухачі інформували, що це єдине радіо, якому вони довіряли і слухали із задоволенням, а наразі їх позбавили такої можливості, натомість в ефірі продовжують мовити радіостанції Росії, Румунії та Молдови. Звернення надійшли зокрема з тих районів, де немає взагалі жодних доступних українських каналів радіо чи телебачення. Член наглядової ради НСТУ В'ячеслав Козак зазначив, що FM-покриття не охоплює більшість невеликих міст та сіл. Адже сигнал в FM-діапазоні поширюється лише в радіусі 30-40 кілометрів. Відімкнення СХ-передавачів позбавило значну частину українців можливості слухати "Українське радіо". Пан Козак вніс пропозиції щодо рішень наглядової ради про термінові заходи з відновлення мовлення Першого каналу Українського радіо на середніх хвилях: доручити правлінню негайно відновити трансляцію УР-1 в СХ-діапазоні на частоті 549 кГц, надання цієї послуги включено у договір з оператором Концерном РРТ; відновити трансляцію іномовлення на Росію, на частоті 1431 кГц, йдеться у протоколі. Зураб Аласанія поінформував, що на сьогодні НСТУ має 32 ліцензії на СХ-мовлення, з них до цього часу 5 передавачів працювало, всі інші не працювали не з вини правління. Концерн РРТ немає інфраструктури і не може відновити мережу, в тому числі і передавач у місті Бровари. До недавнього часу працювали передавачі: потужністю 500 кВт в с. Луч Миколаївської області; потужністю 25 кВт у місті Часів Яр; потужністю 10 кВт у Івано-Франківську; потужністю 10 кВт у місті Ізмаїл. Повне обслуговування передавача в с. Луч коштує 31 млн грн на рік, 14 інженерів працювало для обслуговування передавача; 3,9 млн грн коштує обслуговування передавача у м. Часів Яр. Середньохвильові передавачі вже не виробляються. Можна зробити спецзамовлення на виготовлення середньохвильового передавача. Зураб Аласанія також повідомив, що НСТУ є мовником і немає ліцензії оператора комунікаційних послуг, тому НСТУ не може купити передавач. У протоколі зазначено, що Зураб Аласанія доповів, що у фінансовому плані на 2020 рік НСТУ запланувало 400 млн грн на трансляцію, це передбачає виконання всіх ліцензій на трансляцію. Концерн РРТ не зможе відновити роботу всіх передавачів, але правління буде вимагати відновлення хоча б передавача у с. Луч. Правління звернеться до концерну РРТ з проханням відновити передавачі для УР 1 у с. Луч, у м. Часів Яр, у смт. Красне, у с. Таранівка, це буде коштувати 29 млн грн на рік, орієнтовне покриття 65 % території України. Для УР -2 відновити передавачі у с. Луч, у м. Красне, у м. Чернівці, це коштуватиме 44.8 млн грн на рік та 70 % території України. Для УР-3 відновити передавачі у с. Луч, у м. Красне, у м. Чернівці. Він підкреслив, що правління заклало у фінансовий план на 2020 рік відновлення мовлення на існуючому передавачі у с. Луч. Вадим Міський звернув увагу на те, що за наявності повного фінансування у 2020 році доцільним буде придбати новий твердотільний передавач аналогічної потужності, який дозволить заощаджувати видатки на поширення сигналу удвічі. За його розрахунками, придбання такого передавача повністю окупиться за 2 роки експлуатації за рахунок заощадження. Він також повідомив, що існує чимало підприємств, які виробляють середньохвильові передавачі, адже цей вид мовлення розвинений. Він застеріг, що не придбавши енергоефективний передавач у 2020 році, на котрий обіцяне повне фінансування, НСТУ може опинитися в аналогічній прикрій ситуації вже через рік, і в разі скорочення фінансування знов постане питання про вимкнення старого лампового СХ-передавача. Тому, на його погляд, потрібно придбати новий передавач, який дасть можливість назавжди здешевити цей вид трансляції. Зураб Аласанія уточнив, як з юридичної точки зору правильно придбати передавач, якщо НСТУ не є оператором комунікаційних послуг? Член наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва зауважила, що кожен мовник, який отримав ліцензію, може купити передавач і ніяких додаткових ліцензій отримувати не потрібно, лише треба отримати дозвіл на включення цього передавача. Цей передавач можна буде передати на обслуговування та відповідальне зберігання Концерну РРТ. Експерт з радіопередавачів та використання частотного ресурсу Валерій Юрченко,який 34 роки працював у Концерні РРТ, з них 15 років був керівником концерну, повідомив, що кожен мовник має право купувати передавачі, і світова практика є така, що мовник купує свої передавачі, і це дешевше, ніж орендувати їх у оператора. У різних країнах світу і в Україні мовники купують передавачі та передають їх концерну. В кожного мовника і в НСТУ є повне право на придбання передавача. Він додав, що сигнал 500 кВт передавача у с. Луч сягає Києва, таким чином покриває 2/3 території України. Для покриття одним передавачем всієї території України потрібен передавач потужністю 800 кВт. За його словами, у 2019 році НСТУ підписала з концерном РРТ договір на використання передавача у с. Луч на суму 16.5 млн грн. Орієнтовна вартість нового передавача складе 500-600 тисяч доларів, що приблизно відповідає ціні за один рік обслуговування старого передавача. Пан Аласанія пояснив, що кошти на оплату трансляцію Українського радіо на середніх хвилях дійсно були заплановані у бюджеті 2018 року, компанія змушена була перекинути їх на оплату трансляції аналогового телемовлення вздовж кордону України, на виконання вимог постанов Кабміну. Він нагадав, що спершу Кабмін прийняв постанову про припинення телемовлення в аналоговому форматі, а потім прийняв нову постанову про відновлення мовлення. І це змусило правління перевести кошти з одної статті на іншу. Врешті члени наглядової ради вирішили: 1. За результатами розгляду численних звернень громадян щодо припинення поширення сигналу Українського радіо на середніх хвилях на частоті 549 кГц (мовить із с. Луч, Миколаївська обл., потужність 500 кВт), з метою виконання статей 3, 4, 5 ЗУ "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", зокрема для забезпечення пріоритету суспільних інтересів над комерційними в роботі НСТУ, сприяння якнайповнішому задоволенню інформаційних, культурних та освітніх потреб населення України, оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації, що становлять загрозу життю чи здоров'ю людей та надання громадянам України затребуваних інформаційних продуктів, відсутніх на комерційному ринку, забезпечення здійснення мовлення на загальнонаціональному радіоканалі НСТУ, з урахуванням підпункту 14 пункту 45 Статуту ПАТ "НСТУ", затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1039, рекомендувати правлінню ПАТ "НСТУ" включити у Фінансовий план ПАТ "НСТУ" на 2020 рік видатки на придбання нового передавача та поширення сигналу Українського радіо на середніх хвилях, потужністю відповідно до умов ліцензії. 2. Доручити правлінню вжити заходів для якнайшвидшого відновлення трансляції УР-1 в СХ-діапазоні на частоті 549 кГц. Нагадаємо, В'ячеслав Козак у своїй колонці на сайті newformat.info описав, до чого призвело припинення роботи останнього потужного передавача середньохвильового діапазону в с.Луч Миколаївській області. Він закликає президента України Володимира Зеленського скликати засідання РНБО та оцінити роботу менеджменту ПАТ "НСТУ" щодо розповсюдження сигналу "Українського радіо" і виконання місії Суспільного, а також доручити Уряду профінансувати відновлення трансляції Українського радіо на середніх хвилях (або ж - примусити це зробити керівництво ПАТ "НСТУ"). Додамо, у НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 13.08.2019 Публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" оголошує мистецький конкурс ідей/пропозицій для створення музичного оформлення радіоефіру регіонального мовлення ПАТ "НСТУ". Мета мистецького конкурсу - створити єдине радіозвучання Суспільного мовника, яке мовить у кожному регіоні для усієї країни, викликає довіру слухачів. Суспільне радіо - це найбільша мережа радіомовлення по всій країні. Ми об'єднуємо в одну мережу всі регіони України на радіоканалі "Українське радіо". Наша мета - надання суспільству оперативної, достовірної та збалансованої інформації про Україну та світ, налагодження громадського діалогу задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу в цілому. Ідеї, що подаються учасниками на мистецький конкурс, мають озвучувати мету Суспільного мовника, відображати та надавати можливість аудиторії відчути її. Ідеї мають бути урівноважені, не провокаційні, без надмірних емоцій, надавати можливість аудиторії зрозуміти, що Суспільне радіо подає різні і збалансовані точки зору, відображує майстерність та неупередженість, та можуть бути адаптовані для кожної радіостанції Суспільного мовника зі збереженням загальної ідентичності та ідентифікації. Кожен учасник має право подати для участі в мистецькому конкурсі по одному твору в одній або у всіх трьох категоріях: 1. Перебивка-джинґл (універсальний аудіоролик, який можна застосувати у будь-який момент ефіру). 2. Музичний логотип радіостанції (ролик хронометражем до 30-ти сек., що робить радіостанцію впізнаваною). 3. Ролик-промо радіостанції з авторською музикою та начитаним (або тим, що співається) диктором(дикторами) промо-текстом. Всі твори мають бути створені на авторську музику. Подаючи роботу на конкурс, кожен із учасників підтверджує, що цей твір є оригінальним (раніше не був оприлюднений, права на цей твір не були передані третім особам). Переможець конкурсу отримає можливість створити для Суспільного радіо ефірне музичне оформлення. Організатори мистецького конкурсу не надають учасникам іншої допомоги щодо участі у конкурсі, окрім консультацій щодо правильного заповнення заявок на участь та роз'яснень правил участі у конкурсі, а також організаційних питань. У мистецькому конкурсі не можуть брати участі працівники ПАТ "НСТУ", їхні близькі родичі та всі особи, які мають відношення до організації та проведення мистецького конкурсу. Прийом ідей з 13 серпня 2019 року по 19 серпня 2019 року. Оголошення переможця/переможців мистецького конкурсу 23 серпня 2019 року (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 12.08.2019 Скільки разів на день ви мрієте відкласти всі справи та вирушити у нову незабутню подорож світ за очі? Не стримуйте своїх мрій - беріть участь в акції "Ідеальна подорож!" від столичної мережевої станції Легке та спокійне радіо Relax (Київ - 101.5 МГц, Дніпро - 88.5 МГц, Сєвєродонецьк - 90.6 МГц, Ніжин - 107.5 МГц, Кам'янець-Подільський - 107.5 МГц, Черкаси - 91.0 МГц, Житомир - 101.3 МГц, Чернігів - 101.3 МГц, Рівне - 101.4 МГц, Хмельницький - 102.5 МГц, Ковель - 102.7 МГц, Старобільськ - 104.2 МГц, Кривий Ріг - 104.7 МГц, Тернопіль - 104.9 МГц, Суми - 105.1 МГц, Луцьк - 105.5 МГц, Первомайськ - 105.5 МГц, Кропивницький - 105.8 МГц, Краматорськ - 106.2 МГц, Конотоп - 107.1 МГц, Запоріжжя - 107.9 МГц, Харків-90.0 МГц, Вінниця - 105.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 32k. AAC+ та Інтернет-мовлення 128k.) та вигравайте квитки в одну з запропонованих країн на вибір! Для участі заповніть анкету на сайті радіостанції та оберіть те місто, яке хочете відвідати. Щотижня "Радіо Relax" розігруватиме чудові сувенірні подарунки, а 2 вересня оголосить переможця, який отримає головний приз - квитки "туди і звідти" в обране ним місто. Нехай пощастить саме вам! Акція "Ідеальна подорож" проходить з 12.08.2019 по 30.08.2019. Заявки приймаються до 12:00 30.08.2019 (Джерело: Сайт радіостанції).
 • 10.08.2019 Перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк на прохання "Детектора медіа" прокоментувала заяви головного редактора російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексія Венедиктова про бажання відкрити українське представництво "Эха Москви". Днями в Києві побував головний редактор "Эха Москвы" Олексій Венедиктов і розповів "Стране.ua" про бажання відкрити представництво "Эха Москвы" в Україні, але, мовляв, "поки що закон про мову забороняє нам це зробити". Із цього випливало, що радіостанція планує працювати в українському правовому полі. Члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук і Сергій Костинський запевнили, що "Эхо Москвы" дістане відмову у видачі ліцензії. По поверненні до Москви Олексій Венедиктов в ефірі своєї радіостанції заявив, що хоче відкрити українське бюро для постачання контенту в Росію, тому ніяких дозволів і ліцензій української Нацради йому не потрібно. На прохання "Детектора медіа" заяви Олексія Венедиктова прокоментувала перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим'юк: "Я, відверто кажучи, й не помітила би приїзду цього персонажа, якби не спитали. Із країни, де, як він, це називає, "достигнут консенсус не говорить о том, что произошло" в державу, яка лишилася для нього країною "Киевского торта", приїхав нецікавий нікому Вєнєдіктов "голуб" Кремля. Поїв-попив, закусив "Вечірнім Києвом", чомусь дав інтерв'ю (інтерв'ю з журналістом, з провокатором? з ким? з чим?), помріяв, що хтось йому дасть інтерв'ю про "главные ошибки Украины в отношениях с Россией". Напустословив, напускав із кремлівських шпаргалок всяких натяків, які мали би інтерпретуватися, кому як вигідно... Наприклад, щоби назвали його аж "альтернативним каналом зв'язку між Офісом президента і Кремлем". Підсипав про мовні квоти, які не його діло взагалі. Трохи хотів підгазувать мертву тему. Трохи насмішив - бо він, "главный редактор провинциального в имперских масштабах радио", кумедний у своєму зверхньому пащекуванні. Чистий Хлєстаков. Приїхав, думав, на село. Це все обговорювати - не варто нашого часу... Представництво Вєнєдіктова в Україні? Ну, десь через півстоліття після виведення російської армії з Донбасу, після повернення Криму, після покаяння перед Україною. Ну, як ще в Сирії простять та й в Солсбері... Коли Сенцова віддадуть і всіх, кого посадили. Тому - це вже, боюся, в іншому його житті. Хоча, хтозна, яким воно буде - язик без кісток..." (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 10.08.2019 Головний редактор "Эха Москвы" Олексій Венедиктов заявив, що українське представництво радіостанції, яке він планує створити, начебто буде мовити лише на територію Росії, тому для цього не потрібен дозвіл Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Про це він сказав в ефірі радіо "Эхо Москвы" 10 серпня. "Я хочу відкрити бюро, щоб транслювати український погляд в Росію, сюди, нашим слухачам. Не ми туди, там ми вже є. А ви сюди. Для того, щоб російські слухачі могли отримувати точку зору українських політиків, дипломатів, акторів, лідерів громадської думки і просто громадян. Мені не потрібно ніякого дозволу і ніякої ліцензії для того, щоб транслювати сюди, на Москву і на інші міста слухання, точку зору української сторони", - зазначив він. Зазначимо, 8 серпня в інтерв'ю виданню "Страна.ua" Олексій Венедиктов заявляв: українське бюро "Эха Москвы" запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою. Тобто планувалось, що бюро буде працювати в українському правовому полі. "Дорогі друзі, не хвилюйтеся, "Эхо" вже у вас, а ми тепер чекаємо тут вас. І я це зроблю, що б ви не кричали, як би ви не верещали, як би ви не чинили опір, ми будемо отримувати українську точку зору на події між Росією та Україною, і наші слухачі на це заслуговують. Відкриття бюро в Києві - справа довга, тривала, але це для того, щоб сюди транслювати думку з України, щоб не тільки ви отримували інформацію про Україну з Кисільовських передач, Соловйовських, Скабєєвських. Щоб звідти. І тому ніякий дозвіл мені ні від кого не потрібен. Ніяких філіалов не буде. Ви і так нас слухаєте та дивитесь", - додав очільник "Эха Москвы". Нагадаємо, 8 серпня головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів виданню "Страна.ua", що одна з цілей його приїзду до Києва - наміри відкрити представництво радіостанції в Києві. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою. Венедиктов заявив, що запропонував очолити українське представництво Сакену Аймурзаєву - колишньому шеф-редактору "Радио Вести", екс-власкору "Эха Москвы" в Києві. Водночас сам Сакен Аймурзаєв у коментарі "Детектору медіа" сказав, що не чув про це. Член Нацради Уляна Фещук вважає, що регулятор має відмовити "Эху Москвы" у видачі ліцензії, якщо радіостанція захоче її отримати. Контрольний пакет акцій ЗАТ "Эхо Москвы" належить "Газпром-Медиа Холдингу". Щодо холдингу у травні 2018 року указом президента України та рішенням Ради національної безпеки й оборони України були запроваджені такі санкції: блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України - на три роки (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 10.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має відмовити у видачі ліцензії українському представництву російської радіостанції "Эхо Москвы", якщо воно захоче її отримати, з огляду на те, що власник "Эха Москвы", російське АТ "Газпром-Медіа Холдинг", перебуває під санкціями РНБО України. Про це "Детектору медіа" повідомила заступниця голови Нацради Уляна Фещук. Член Нацради Сергій Костинський також заявив у фейсбуку, що двері Нацради будуть для Олексія Венедиктова закриті: "Навіть не знаю, куди пану Венедиктову (головному редактору радіостанції Олексію Венедиктову - ДМ.) потрібно буде прийти, щоб отримати право на створення філії "Ехо Москви" в Україні. Двері Нацради для нього і його "любих друзів" точно будуть зачинені". Детектор медіа також очікує на коментар першої заступниці голови Нацради Ольги Герасим'юк. Нагадаємо, 8 серпня головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів виданню "Страна.ua", що одна з цілей його приїзду до Києва - наміри відкрити представництво радіостанції в Києві. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою. Венедиктов заявив, що запропонував очолити українське представництво Сакену Аймурзаєву - колишньому шеф-редактору "Радио Вести", екс-власкору "Эха Москвы" в Києві. Водночас сам Сакен Аймурзаєв у коментарі "Детектору медіа" сказав, що не чув про це. Нагадаємо, що контрольний пакет акцій ЗАТ "Эхо Москвы" належить "Газпром-Медиа Холдингу". Щодо російського АТ "Газпром-Медіа Холдинг" (Акционерное общество "Газпром-Медиа Холдинг") у травні 2018 року указом президента України та рішенням Ради національної безпеки й оборони України були запроваджені такі санкції: блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України - на три роки (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 10.08.2019 Сьогодні "UA:Радіо Промінь" вестиме пряму трансляцію футбольного матчу чемпіонату України Динамо-Шахтар. Перший тайм транслюватиметься з 17:00 до 17:47, другий - з 18:02 до 18:50 (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 10.08.2019 16 і 17 серпня в Києві відбудеться завершальний фестиваль цього сезону 'Белые ночи: Cosmos'. Хто стане його хедлайнерами та чого чекати? Читайте на сайті www.djfm.ua! Хочете потрапити на цей крутий івент? З понеділка, 12-го серпня, слухайте уважно ефір столичної мережевої станції "DJFM" (Київ-96.8МГц та T-DAB, Біла Церква-100.9МГц, Дніпро-103.3МГц, Херсон-103.1МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. та Інтернет-мовлення 128k.), очікуйте на оголошення розіграшу ведучими, телефонуйте у студію та забирайте свої квитки у неймовірний музично-танцювальний вікенд! (Джерело: Сторінка радіо "DJFM" у соцмережі Facebook).
 • 9.08.2019 Сьогодні о 20:00 в ефірі столичного "Радіо Київ 98FM" (98.0МГц та Інтернет-мовлення) стартує новий проект - Pro:муз Backstage. Це проект про закулісся українського шоу-бізнесу. Першим гостем став Олександр Ксенофонтов - продюсер співачки Руслани. Не проґавте! (Джерело: Сторінка "Радіо Київ 98FM" у соцмережі Facebook).
 • 9.08.2019 Щогодини в ефірі столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) до вашої уваги свіжі і актуальні новини. Віднедавна підбирають їх та озвучують курсанти Військового Інституту КНУ Т. Шевченка, які проходять стажування на "Армії FM" (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 9.08.2019 Вчені визнали хеві-метал корисним для здоров'я фанатів! Тому не пропустіть з нового сезону на хвилях столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) оновлений ПроRock. А про які Рок-гурти ви б хотіли почути? Є улюблені? Повідомляйте на "Армію FM"! (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 9.08.2019 Слідом за ранковим шоу "Будильники", що на хвилі столичної мережевої станції "Русское Радио Україна" (Київ-98.5МГц, Харків-88.0МГц, Волноваха-97.0МГц, Первомайськ-100.4МГц, Дніпро-101.1МГц, Авдіївка-101.2МГц, Красногорівка-101.5МГц, Житомир-101.7МГц, Хмельницький-101.7МГц, Біла Церква-102.8МГц, Умань-102.8МГц, Сєвєродонецьк-103.3М, Черкаси-103.7МГц, Кропивницький-103.8МГц, Кременчук-103.9МГц, Вінниця-104.1МГц, Запоріжжя-104.1МГц, Полтава-104.5МГц, Херсон-104.8МГц, Кам'янець-Подільський-104.8МГц, Широкий-104.8МГц, Одеса-104.9МГц, Суми-105.6МГц, Ужгород-105.7МГц, Кривий Ріг-105.9МГц, Гірник-106.0МГц, Коростень-106.8МГц, Генічеськ-106.8МГц, Чернігів-107.2МГц, Ковель-107.9МГц, Івано-Франківськ-101.3МГц, Миколаїв-101.6МГц, Маріуполь-105.3МГц, Краматорськ-107.8МГц, а також - Інтернет-мовлення 32k. AAC+, Інтернет-мовлення 64k. та Інтернет-мовлення 128k.), у відпустку йде "Порадомойшоу". Програма повернеться в ефір 27 серпня! (Джерело: Сторінка "Русского Радио Україна" у соцмережі Facebook).
 • 8.08.2019 Головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів виданню "Страна.ua", що одна з цілей його приїзду до Києва - наміри відкрити представництво радіостанції в Києві. Про це повідомляє інтернет-видання "Детектор Медіа" із посиланням на "Страна.ua". Олексій Венедиктов зазначив, що до українського бюро "Эха Москвы" входитиме радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою. "Я розраховую, що радіо "Эхо Москвы" зможе працювати в Україні. Я готовий відкрити бюро в Києві, і, якщо завгодно, в Одесі та у Львові. Насправді дивно мати бюро в Ізраїлі, в Німеччині і в Вашингтоні, але не мати бюро тут, в Україні. Це просто маячня. Мої журналісти, яких я верифікував, повинні звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил в Росію. На це потрібно всього 4-5 чоловік. Але поки закон про мову (мається на увазі закон про мовні квоти на радіо і телебаченні - ред.) забороняє нам це зробити. У розмовах з людьми з нової команди президента України я задаю питання, а чи буде корекція закону про мову?" - розповів Олексій Венедиктов. За його словами, працювати в українському бюро зможуть як російські, так і українські журналісти. А очолити українське представництво він запропонував Сакену Аймурзаєву - колишньому шеф-редактору "Радио Вести", екс-власкору "Эха Москвы" в Києві. Водночас сам Сакен Аймурзаєв у коментарі "Детектору медіа" сказав, що не чув про це. А чутки про відкриття українського представництва "Эха Москвы", за його словами, поширювалися неодноразово. Головний редактор "Эха Москвы" уточнив "Стране.ua", що планував відкрити бюро в Україні ще п'ять років тому, до Революції гідності. "Мене цікавить чисто комерційна сторона. Чи зможемо ми, якщо буде корекція в законі про мову, відкрити тут бюро, яке змогло б виробляти чотири години на день продукту, який транслюватимуть тут і гнатимуть на Москву. Подивимося. Це питання ринку. Бюро має бути самоокупним, я не буду дотувати його", - зазначив Олексій Венедиктов. Зі слів пана Венедиктова "Стране.ua" незрозуміло, що він все-таки хоче створювати в Україні - українську радіостанцію під брендом "Эха Москвы", яка дійсно підпадатиме під мовне квотування (60% української мови в ефірі), чи бюро для постачання новин для російського "Эха Москвы" (тоді незрозуміло, до чого тут український закон про мову). Олексій Венедиктов дійсно перебував у Києві, завтра "Детектор медіа" сподівається взяти в нього коментар по поверненні до Москви. Нагадаємо, що контрольний пакет акцій ЗАТ "Эхо Москвы" належить "Газпром-Медиа Холдингу" (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 8.08.2019 Сторінки суспільного телеканалів "UA: Перший", "UA: Культура", "UA: Українського радіо", "UA: Новин", "UA: Суспільного мовлення" і Будинку звукозапису оновили візуальні елементи. Відтепер у банері чи аватар домінує слово "Суспільне". Таку ініціативу проявила генеральна продюсерка цифрових платформ Тетяна Кисельчук. "Ми змінюємо лого та кавери заради просування єдиного бренду Супільного, заради впізнаваності та уніфікації. Часто люди не знають, що Українське радіо - це Супільне, що телеканал Культура - це Суспільне, що регіональні канали - це Суспільне, що Будинок звукозапису - це Суспільне, що оркестри та хори - це Суспільне, інколи навіть не знають, що UA: Перший - це Суспільне. Хоча зазвичай лише UA: Перший і вважають Суспільним", - розповіла "Детектору медіа" Тетяна Кисельчук. Вона зазначила, що з людьми треба комунікувати, пояснювати. Лого та кавери - це лише дрібний крок візуальної системи впізнаваності. Директорка департаменту зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації Вікторія Сидоренко сказала сайту "Детектор медіа", що протягом найближчого часу будуть змінені адреси Фейсбук-сторінок (Page Username). Вона наголосила, шо назви сторінок (Page Name) залишаються без змін. За її словами, наразі адреси сторінок у соціальних мережах Суспільного мовлення не уніфіковані. "Ми б хотіли, аби адреси сторінок у соцмережі, як і адреси офіційних сайтів, були встановлені за єдиним принципом. Для цього ми звернулись до офісу компанії Facebook, адже це не ми самотужки замінюємо, а вони. Днями отримала позитивну відповідь від них, і процес розпочався", - сказала директорка департаменту зв'язків з громадськістю та ЗМІ. В адресах сторінок, які в пошуковику браузера, в основі буде - suspilne. Наприклад, адресу сторінки "UA: Перший" планують змінити на suspilne.tv, філій Націоанльної суспільної телерадіокомпанії - suspilne.назва міста, корпоративні адреси сторінок будуть починатися з suspilne.media. "Такий підхід спростить пошук сторінок у Facebook для користувачів. За єдиним принципом буде легко знайти чи тегнути будь-яку нашу сторінку. Крім того, це допоможе збільшити впізнаваність усіх наших сторінок як офіційних сторінок Суспільного", - прокоментувала зміни Вікторія Сидоренко. Логотипи у соцмережі другого і третього каналів "Українського радіо" - радіо "Промінь" і радіо "Культура" - теж змінено. Нагадаємо, сайт "UA: Суспільне мовлення" має адресу suspilne.media. На початку 2019 року сайти філій НСТУ уніфікували. Наразі нові сайти мають наступні філії НСТУ: Львівська (lv.suspilne.media), "UA: Донбас" (dn.suspilne.media), Кіровоградська (kr.suspilne.media), Миколаївська (mk.suspilne.media), Одеська (od.suspilne.media), Сумська (sm.suspilne.media), Харківська (kh.suspilne.media), Хмельницька (km.suspilne.media), Черкаська (ck.suspilne.media), Чернівецька (cv.suspilne.media), Вінницька (vn.suspilne.media), Волинська (vo.suspilne.media), Житомирська (zt.suspilne.media), Запорізька (zp.suspilne.media), Івано-Франківська (if.suspilne.media), Полтавська (pl.suspilne.media), Рівненська (rv.suspilne.media), Херсонська (ks.suspilne.media), Чернігівська (cn.suspilne.media), Дніпровська (dp.suspilne.media) Тернопільська (te.suspilne.media), Закарпатська (uz.suspilne.media). У травні 2019 року Суспільний мовник запустив нову цифрову платформу "UA: Спорт" - sport.suspilne.media (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 8.08.2019 UA: Радіо Культура продовжує цикл радіопортретів видатних українців "Світочі епохи". Вже в новому сезоні слухачам представлять радіофільм про українську документалістку, мандрівницю й письменницю Софію Яблонську. Прем'єра відбудеться 2 вересня о 19:00. Три серії цього радіофільму прозвучать 2, 3 та 4 вересня. "Дуже щаслива, що Нелля Даниленко пристала на пропозицію зробити радіофільм про Софію Яблонську. Я давно думала, яким чином можна було б підступитися до цієї непростої постаті. Все вирішилося під час відрядження в Париж на Книжковий салон у березні, де на українському стенді видавництво "Родовід" презентувало свою книжку "Теура Софія Яблонська". Цей проєкт поєднує альбом фотографій та три книжки мандрівної прози з літературної спадщини Софії Яблонської. Я слухала виступ Оксани Забужко, котра написала передмову до цієї книжки та розповідала про людину з кіноапаратом - жінку з кіноапаратом, та думала, що тепер точно пора братися до роботи, - зазначила продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. - Вже в Києві я заручилася підтримкою Лідії Лихач з "Родоводу", яка надала цінну літературу для роботи над сценарієм, та домовилася з Неллею Даниленко про початок підготовки радіофільму. Дуже чекаю на прем'єру". Трьохсерійний радіофільм "Політ Теури, або Червона Птаха з України" оповідає про першу українку, що здійснила навколосвітню подорож. У Софії Яблонської непересічна біографія: із села Германів нинішньої Львівської області - до Парижа через Лаос, Камбоджу, французький Індокитай, Сіам, Таїті, Австралію, Нову Зеландію та 15 років життя в Китаї. "Шкода, що українці мало знають про Софію Яблонську. Тільки зараз починають перевидавати її книжки, а також з`являються публікації про неї. Сила духу й сила волі цієї жінки вражають. Це людина зі стійким характером, і водночас її ніжність показує її велику різнобарвність. Для мене вона унікальна жінка", - розповіла авторка сценарію й режисерка-постановниця радіовистав Радіо Культура Нелля Даниленко. Історія Софії Яблонської - уже шоста в циклі радіопортретів видатних українців "Світочі епохи". Ця прем'єра відкриє цикл прем'єр на Радіо Культура в новому сезоні. Нагадаємо, лінійна продюсерка Радіо Культура Нелля Даниленко та звукорежисерка Будинку звукозапису Українського радіо Олена Єфимчук стали лауреатками Міжнародної премії імені Івана Франка за перемогу в номінації "За кращий твір у радіомовній сфері". Вони отримали премію за створення документально-художнього радіофільму "Валерій Марченко. Дорога до вічності" (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 8.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виставляє 11 FM-частот на конкурс для розвитку місцевого мовлення. Відповідне рішення вона ухвалила 8 серпня. На конкурс виставляються частоти у Вінницькій, Волинській (Ковель), Закарпатській, Львівській, Миколаївській, Полтавській (Кременчук) і Харківській областях. Конкурсні умови передбачають: у власному мовленні - не менше 15% інформаційних передач місцевої тематики; 100% української мови; можливість ретрансляції виключно "Українського радіо", "Промінь", "Культура" та "Армія FM". За словами члена Нацради Сергія Костинського, це нова порція частот, прорахованих "Українським державним центром радіочастот" за запитами самих місцевих компаній (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 8.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення під час засідання 8 серпня, задовольнивши клопотання ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", внесла зміни у своє рішення від 06.12.2018 № 2155 стосовно видачі ПАТ "НСТУ" дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення у зв'язку з перенесенням місця встановлення передавачів у трьох населених пунктах. Так, зміна адреси місця встановлення передавачів стосувалася таких частот: 88.2 МГц у м. Лисичанську Луганської області (позивний "Українське радіо"), 102.1 МГц у смт Біловодську Біловодського району та 89.3 МГц у смт Станиці Луганській Станично-Луганського району Луганської області (позивний "Українське радіо. Пульс") (Джерело: Сайт Нацради).
 • 8.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 8 серпня під час чергового засідання ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на місцеве мовлення на 11 FM-частотах у 7 областях України. Запропонована потужність, з якою мовитимуть радіостанції, - від 0.03 до 0.1 кВт. На конкурс виставлені частоти у м. Гайсині та смт. Оратові Вінницької області, м. Ковелі Волинської області, смт. Дубовому Закарпатської області, м. Турці Львівської області, смт. Миколаївці Одеської області, м. Кременчуці Полтавської області, м. Лозовій, смт. Великому Бурлуці, смт. Новій Водолазі і с. Бахметівці Харківської області. Усі виставлені частоти, за словами члена Національної ради Сергія Костинського, відповідають концепції розвитку місцевого мовлення. Згідно з конкурсними вимогами до програмної концепції в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення та програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України ("Армія FM - військове радіо"). Передачі мають вестися лише українською мовою. Невдовзі оголошення про конкурс буде опубліковане в газеті "Голос України" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 7.08.2019 7 серпня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення офіційно оголошує конкурс на вільні FM-частоти у 6 областях України. Інформацію про конкурс опубліковано сьогодні в газеті "Голос України" № 148. Загалом для розбудови військово-патріотичного радіо запропоновано 8 частотних присвоєнь. На конкурс виставлені частоти в Бердичеві (87.9 МГц) і Новоград-Волинському (98.9 МГц) Житомирської області, Запоріжжі (91.2 МГц), Львові (92.4 МГц), Новояворівську Львівської області (88.9 МГц), Миколаєві (103.3 Мгц), Полтаві (90.2 МГц) і Херсоні (99.0 МГц). На цих частотах мають звучати програми, які висвітлюють діяльність Збройних Сил України, операції Об?єднаних сил, ветеранів АТО та події, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими і тимчасово непідконтрольними державній владі України. Також вимогами до програмної концепції передбачено виготовлення і розповсюдження не менше як 30 відсотків програм на військово-патріотичну тематику. Заяви на участь у конкурсі телерадіоорганізації можуть подавати із 6 вересня до 7 жовтня (18:00) за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. (044)-234-97-13. Підсумки конкурсу відповідно до п. б) частини п'ятої ст. 25 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" мають бути підбитими до 6 грудня 2019 року. Докладніше про конкурсні умови і перелік частот, які виставлені на конкурс (Джерело: Сайт Нацради).
 • 7.08.2019 У Чаплинці Херсонської області розпочато мовлення радіостанцій "UA:Радіо Промінь" та "UA: Радіо Культура". Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написав член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський: "Гарна новина, друзі! З Чаплинки Херсонської області, на підставі виданих Національною радою ліцензій, Концерн РРТ організував мовлення перших двох радіостанцій UA: Суспільне мовлення: UA:Радіо Промінь - 106.4 МГц, UA: Радіо Культура - 95.3 МГц. Загалом Національна рада, в рамках роботи міжвідомчої Комісії при Міністерство інформаційної політики України, видала ліцензії і дозволи на тимчасове мовлення 8-ми українським радіостанціям: Армія FM, UA: Українське радіо, Радіо НВ, Херсон-фм Радіо, Перець FM, Стильне, Meydan FM, UA:Радіо Промінь, UA: Радіо Культура. Також Національна рада видала тимчасові дозволи на телевізійне мовлення +11 українським телеканалам, серед яких Телеканал ATR і UA:Крым. Організація мовлення всіх радіостанцій і телеканалів в Чаплинці здійснюється поступово, в плановому порядку" (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 7.08.2019 Сьогодні, 7 серпня, до 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша в ефірі UA: Радіо Культура звучатимуть програми, присвячені його творчості. "Пантелеймон Куліш для частини нашої аудиторії - знайомий незнайомець. Друг Шевченка, перекладач Шекспіра, збирач народної творчості, автор першого в історії української літератури історичного роману… І ще багато інших регалій і реалій, в них кожен може вибрати собі щось своє. Свої останні роки Куліш прожив на хуторі, де писав і перекладав. Сьогодні я думаю про цей хутір як про евакуацію, внутрішню еміграцію Куліша - подалі від Емського указу та розчарування власними ідеями про "воссоединение Руси". Одне слово, дуже цікава та непроста постать. Дуже тішуся, що для всієї нашої команди трапилася нагода погортати ці сторінки прози, поезії та перекладів", - розповіла продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. У день народження письменника, 7 серпня: О 10:07 у програмі "Поезія на радіо Культура" можна прослухати вірші Пантелеймона Куліша, які прочитає актор Олег Комаров. О 12:07 у програмі "Без письменника" літературознавець Михайло Назаренко роз'яснить феномен роману "Чорна рада", а також розкаже про його ідею реформування поезії, культурництво та перекладацьку діяльність. О 21:00 у програмі "Радіотеатр" відбудеться прем'єра радіопостановки "Орися" за однойменним оповіданням-ідилією Пантелеймона Куліша. Виконавці головних ролей: провідний майстер Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, народний артист України Олексій Богданович і головна редакторка літературних та театральних передач Радіо Культура Наталія Коломієць. 8 та 9 серпня о 21:00 у програмі "Радіотеатр" звучатиме радіовистава "Байда, князь Вишневецький" за однойменною поемою Пантелеймона Куліша. Образ Байди створив заслужений артист України Петро Бойко. Образ Тульчинського створив заслужений діяч мистецтв України Олександр Денисенко. У ролі Княгині - народна артистка України Лариса Хоролець. Редакторка радіопостановки - Світлана Гудзь-Войтенко. Нагадаємо, раніше у випусках програми "Радіодрама" прозвучала "Чорна рада" за однойменним романом Пантелеймона Куліша - прослухати: частина 1, частина 2, частина 3 та частина 4 (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 6.08.2019 Співвласник і генеральний директор медіахолдингу "Люкс" ("Люкс FM", канал "24", "Максимум FM") Роман Андрейко прокоментував інформацію про продаж, яка з'явилась на одному з сайтів. У розмові з "Детектором медіа" пан Роман здивувався, що його просять прокоментувати інформацію з маловідомого сайту "За правду!". На цьому ресурсі 6 серпня з'явилась новина, що міський голова Львова Андрій Садовий нібито продає куму Путіна - Віктору Медведчуку - медіахолдинг. "Ви часто цей сайт відвідували раніше? Давайте я вам зараз кину кілька лінків, що Земля насправді плоска, там наводяться наукові докази. Ви будете в такому випадку дзвонити до фізиків, до астрономів і просити прокоментувати? Мене реально дивує, чому ви з таким питанням до мене дзвоните, посилаючись на таке джерело. Хто цей сайт? Хто ці люди? Ви ж ніколи туди не ходили", - сказав Роман Андрейко. На уточнююче питання, чи може він прямо спростувати інформацію про продаж медіахолдингу, гендиректор відповів: "Давайте ви мені скажіть прямо: ви спростовуєте, що Земля плоска?". Після ствердної відповіді він додав: "Тоді і я спростовую". Зазначимо, що на сайті "За правду!" є лише кілька новинних матеріалів від 25 липня, 5 та 6 серпня. Сайт не містить контактів редакції та будь-якої інформації про авторів та керівництво ресурсу. До складу медіахолдингу "Люкс" входять мережеві радіостанції "Люкс FM" і "Максимум", телеканал новин "24", інтернет-видання Zaxid.net, 24tv.ua, Football 24 і рекламне агентство "Люкс". Співвласниками холдингу є мер Львова Андрій Садовий і гендиректор холдингу Роман Андрейко. Перед президентськими виборами 2019 року Андрій Садовий в інтерв'ю "Детектору медіа" повідомив, що готовий з дружиною продати 24 канал та радіо "Люкс FM", якщо стане президентом. Серед ймовірних кандидатів на покупку медіахолдингу Садовий назвав Томаша Фіалу - генерального директора української інвестиційної компанії "Дрегон кепітал". Нагадаємо, близький соратник українського політика, одного з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука - Тарас Козак - 5 жовтня 2018 року став власником телеканалу NewsOne. 14 грудня 2018 року він став кінцевим бенефіціаром ще й каналу "112 Україна". Згідно з поданою ним декларацією, він заплатив за "112 Україна" і NewsOne близько $ 4 млн. 14 червня 2019-го стало відомо, що Тарас Козак став новим власником каналу ZIK. Він об'єднав три свої інформаційні телеканали - "112 Україна", NewsOne і ZIK - у медіахолдинг "Новини", який очолив Олексій Семенов (колишній керівник телеканалів "112 Україна", NewsOne і Прямого каналу). Через зміну власника низка топменеджерів медіахолдингу ZIK заявили про звільнення. Повідомлялось, що 24 канал і Прямий канал ведуть перемовини з експрацівниками каналу ZIK, які звільнилися після зміни власника каналу. Також ходили чутки, що Віктор Медведчук нібито купив у Дмитра Фірташа 80% акцій телеканалу "Інтер". Цю інформацію спростувала і Group DF, і прес-служба Віктора Медведчука (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 6.08.2019 На черговому засіданні дорадчого органу, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, обговорено два питання, щодо яких були звернення, а також проект змін до регуляторного акта Національної ради та ініціативу щодо запровадження правил корпоративної етики. До Громадської ради звернувся Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного з проханням обговорити питання обов'язкового надання аудіовізуальної продукції, що виробляється теле- і радіокомпаніями, для довічного зберігання в цьому державному архіві. Директор установи Владислав Берковський пояснив, що до 1991 року відповідно до спеціальних наказів вищих державних органів та законів України ці вимоги виконували всі телерадіоорганізації. Закони чинні й нині, але матеріали до архіву наразі подають лише 5 компаній: "НБМ" ("5 канал"), "Глас", "ICTV", "Армія FM - військове радіо" і "Рада". Працівники архіву згідно з розробленими критеріями самі визначають, які матеріали зберігати для майбутніх поколінь, але сам архів не має права брати їх з відкритих джерел. Аудіовізуальні твори мають бути передані до архіву офіційно, через укладання договору, яким передбачено, зокрема, і дотримання авторських прав. На превеликий жаль, телерадіоорганізації не реагують на відповідні ініціативи архіву, заявляючи, що їм це не цікаво. Тому на зберіганні дуже мало інформації про визначні події в культурному і соціально-політичному житті країни за період незалежності. Члени Громадської ради усебічно обговорили цю ситуацію та запропонували панові Берковському шляхи для її можливого вирішення. Зокрема, Громадська рада порекомендувала зробити презентацію, в якій докладно пояснити, для чого потрібно зберігати аудіовідеоматеріали, як має відбуватися співпраця тощо. Після цього можна буде звернутися до Національної ради з проханням поширити відповідну інформацію для мовників та галузевих організацій з тим, щоб відповідні законодавчі норми все ж виконувалися. Інше питання, яке просив розглянути Громадську раду представник індустрії Андрій Соломаха, стосувалося ведення діловодства у Національній раді, а конкретніше - реєстрації вхідної кореспонденції. Заслухавши пана Соломаху та керівника апарату Національної ради Сергія Кучерука, Громадська рада вирішила розглянути це питання комплексно, беручи до уваги і необхідність запровадження електронного опрацювання ліцензійних документів. Також була підтримана ініціатива члена Громадської ради Сергія Бойка щодо створення Правил корпоративної етики телерадіоорганізацій. Більшістю голосів ухвалено, що необхідно запропонувати індустрії ознайомитися з розробленим проектом правил, висловити до нього зауваження чи удосконалити текст, а далі звернутися до Національної ради з пропозицією стати депозитарієм цього узгодженого галуззю саморегулівного документа, який буде відкритий для підписання. Насамкінець Громадська рада розглянула проект Змін до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, які регулятор виніс на громадське обговорення. Катерина М'ясникова зауважила, що зміни в основному стосуються декларацій про фінансовий стан бенефіціарних власників, і, на її думку, наскільки детальне уточнення інформації про наявність майна у кінцевого власника, як запропоновано проектом змін до цього документа, не доцільне. За всіма розглянутими питаннями Громадська рада ухвалила рішення, які після відповідного оформлення будуть оприлюднені на сайті Національної ради. У засіданні Громадської ради брали участь Сергій Сьомкін, Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Вікторія Веселовська, Світлана Коробіна, Мар'яна Кучерук, Василь Мєзєнцов, Катерина М'ясникова, Любов Найдьонова, Олександр Янковський (Джерело: Сайт Нацради).
 • 6.08.2019 7, 8 і 9 серпня, до 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша на хвилях "UA: Радіо Культура" звучатимуть програми, присвячені його творчості. Про це йдеться на сайті "UA: Суспільне мовлення". 7 серпня, день народження письменника, в ефірі звучатимуть: О 10:07 у програмі "Поезія на радіо Культура" можна буде почути вірші Пантелеймона Куліша, які прочитає актор Олег Комаров. О 12:07 у програмі "Без письменника" літературознавець Михайло Назаренко роз'яснить феномен роману "Чорна рада", а також розкаже про його ідею реформування поезії, культурництво та перекладацьку діяльність. О 21:00 у програмі "Радіотеатр" відбудеться прем'єра радіопостановки "Орися" за однойменним оповіданням-ідилією Пантелеймона Куліша. Виконавці головних ролей: провідний майстер Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, народний артист України Олексій Богданович і головна редакторка літературних та театральних передач "UA: Радіо Культура" Наталія Коломієць. 8 та 9 серпня о 21:00 у програмі "Радіотеатр" звучатиме твір "Байда, князь Вишневецький" за однойменною поемою Пантелеймона Куліша. Образ Байди створив заслужений артист України Петро Бойко. Образ Тульчинського створив заслужений діяч мистецтв України Олександр Денисенко. У ролі Княгині - народна артистка України Лариса Хоролець. Редакторка радіопостановки - Світлана Гудзь-Войтенко. Раніше в ефірі "UA: Радіо Культура" у випусках "Радіодрама" прозвучала "Чорна рада" за однойменним романом Пантелеймона Куліша. Радіовиставу можна прослухати тут: Частина 1, Частина 2, Частина 3, Частина 4 (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 5.08.2019 Столична радіостанція "Мелодія FM" розширює мовлення: відтепер її програми можна слухати в місті Луцьк та Луцькому районі Волинської області. Мовлення ведеться на частоті 102.4 МГц (згідно з умовами ліцензії - з с. Підгайці Луцького району - ред.), за спільною сіткою з місцевою радіостанцією "Сім'я і дім FM" (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 5.08.2019 Слухачі столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6МГц та T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Краматорськ - 89.0МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Широкий - 91.8МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Вінниця-99.3МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Житомир-104.5МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) минулого сезону отримали кілька нових проєктів. Зокрема - "Юрисконсульт", "ПроRock", "Вечірня перевірка", "Оборонна аналітика". Ви протягом року насолоджувалися чудовими програмами. Цьогоріч редакція станції вирішила звернутися до своїх слухачів за допомогою. Що шановне панство хотіло б почути в новому сезоні?! На "Армії FM" готові розглянути будь які пропозиції. Діліться своїми враженнями в коментарях на сторінці станції у соцмережі Facebook. Долучайтесь до створення сітки мовлення військового радіо. Будьте частиною команди "Армії FM" (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 2.08.2019 Це був прекрасний сезон для ведучих ранкового шоу "Будильники", що в ефірі столичної мережевої станції "Русское Радио Україна" (Київ-98.5МГц, Харків-88.0МГц, Волноваха-97.0МГц, Первомайськ-100.4МГц, Дніпро-101.1МГц, Авдіївка-101.2МГц, Красногорівка-101.5МГц, Житомир-101.7МГц, Хмельницький-101.7МГц, Біла Церква-102.8МГц, Умань-102.8МГц, Сєвєродонецьк-103.3М, Черкаси-103.7МГц, Кропивницький-103.8МГц, Кременчук-103.9МГц, Вінниця-104.1МГц, Запоріжжя-104.1МГц, Полтава-104.5МГц, Херсон-104.8МГц, Кам'янець-Подільський-104.8МГц, Широкий-104.8МГц, Одеса-104.9МГц, Суми-105.6МГц, Ужгород-105.7МГц, Кривий Ріг-105.9МГц, Гірник-106.0МГц, Коростень-106.8МГц, Генічеськ-106.8МГц, Чернігів-107.2МГц, Ковель-107.9МГц, Івано-Франківськ-101.3МГц, Миколаїв-101.6МГц, Маріуполь-105.3МГц, Краматорськ-107.8МГц, а також - Інтернет-мовлення 32k. AAC+, Інтернет-мовлення 64k. та Інтернет-мовлення 128k.)! Час відпочити. А поки "Будильники" у відпустці, слухайте кращі моменти шоу в ефірі "Русского Радио Україна" по буднях з 7 до 10! І не сумуйте, час летить швидко (Джерело: Сторінка "Русского Радио Україна" у соцмережі Facebook).
 • 2.08.2019 Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського за 2015 рік і знайшло в ній деякі недостовірні дані та поінформувало про це самого пана Костинського та керівника органу, де він працює. Про це йдеться в листі НАЗК до першої заступниці голови Нацради Ольги Герасим'юк, копію якого вона надала інтернет-виданню "Детектор медіа". За результатами перевірки декларації Сергія Костинського за 2015 рік НАЗК 12 липня 2019 року прийняло рішення №1984, яке оприлюднено на сайті відомства. Як ідеться в рішенні, НАЗК не знайшло порушень Сергієм Костинським частини 4 статті 172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення та статті 366-1 Кримінального кодексу України та не виявило ознак незаконного збагачення. НАЗК знайшло порушення вимог статті 36 закону "Про запобігання корупції" (запобігання конфлікту інтересів у зв'язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав) і частини 5 статті 46 цього закону (стосовно відображення вартості корпоративних прав), але не знайшло порушень вимог статті 25 цього закону (обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності). НАЗК доручило повідомити Сергія Костинського про прийняте рішення та вжити заходів для створення в єдиному державному реєстрі декларацій можливості подання Сергієм Костинським декларації за 2015 рік з достовірними відомостями. Перевірка НАЗК виявила, що Сергій Костинський відобразив недостовірні дані або не зазначив певні дані у своїй декларації (сам пан Костинський пояснив НАЗК, що помилився, заповнюючи декларацію вперше): а) відобразив недостовірні відомості стосовно своєї посади: вказав, що вона належить до посад, пов'язаних з високим рівнем корупційних ризиків, тоді як згідно з рішенням НАЗК вона не належить до посад з високим і підвищеним рівнем корупційних ризиків; б) не зазначив відомості про об'єкти нерухомості, які на будь-якому праві використовувалися дружиною як місце реєстрації та місце фактичного проживання на кінець звітного року та всіх співвласників квартири, яка належить йому на праві спільної власності (Сергію Костинському належать 25% квартири в Сімферополі); в) зазначив недостовірні відомості щодо вартості часток у статутному капіталі у ТОВ "Фонд стратегічного консалтингу", що належить йому та його дружині: вказав частки по 42 тис. грн., тоді як розмір кожної частки - 21 тис. грн., а 42 тис. грн. - це загальний розмір статутного фонду товариства; г) зазначив недостовірні відомості про джерело доходів, отриманих у вигляді зарплати та виплат, що відрізняються від достовірних на 39 грн 37 коп. Також перевірка НАЗК виявила, що Сергій Костинський не передав в управління належні йому корпоративні права у ТОВ "Фонд стратегічного консалтингу". Він пояснив НАЗК, що зважаючи на окупацію півострову Крим фактично з вересня 2015 року ТОВ "Фонд стратегічного консалтингу" вже не здійснювало своєї звичайної господарської діяльності і мінімальні формальні функції, які залишилися, у випадку потреби виконувалися дружиною, яка також була повноправним учасником цього товариства. Завантажити повний текст рішення НАЗК. Про участь Сергія Костинського в громадянській партії "Пора", щодо якої Ольга Герасим'юк за зверненням Офісу президента України звернулася за роз'ясненнями до НАЗК та Міністерства юстиції України, в рішенні НАЗК не йдеться. Нагадаємо, 1 серпня член Нацради Сергій Костинський висловив недовіру першій заступниці голови Нацради Ользі Герасим'юк, яка виконує обов'язки голови, та висловив вимогу про обрання легітимного голови Нацради. Приводом до такої заяви пана Костинського став лист від Офісу президента України до Нацради з проханням звернутися до Міністерства юстиції України та Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевірки інформації про те, що Сергій Костинський є членом або співзасновником громадянської партії "Пора", чого не було зазначено в його декларації. Ольга Герасим'юк від імені Нацради підготувала відповідь і відправила лист до НАЗК. За словами пана Костинського, це відбувалося в нього "за спиною" і він не бачив ні першого, ні другого листа. Він вважає, що його намагаються усунути з посади, щоб призначити нового члена Нацради за квотою президента (строк повноважень Сергія Костинського в регуляторному органі завершується у вересні 2020 року) (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 2.08.2019 Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України за згодою сторін достроково розірвала контракт із членом правління Суспільного, відповідальним за інформаційне мовлення та цифрові платформи, Романом Вінтонівим. Таке рішення наглядова рада НСТУ прийняла на черговому засіданні, яке відбулося 1 серпня 2019 року. Наглядова рада НСТУ розглянула заяву Романа Вінтоніва і достроково розірвала контракт із ним за згодою сторін з 5 серпня. Нагадаємо, Роман Вінтонів повідомив колектив Суспільного, що звільняється з 1 серпня. Наглядова рада НСТУ уклала контракт із Романом Вінтонівим на 4 роки з 15 травня 2017 року. Він був обраний членом правління Суспільного, відповідальним за суспільно-політичний напрям діяльності, за пропозицією голови правління НСТУ Зураба Аласанії. Із впровадженням нової структури у НСТУ Роман Вінтонів почав відповідати за інформаційне мовлення та цифрові платформи. Як писав "Детектор медіа", журналіст Роман Вінтонів придумав гумористичну особистість - канадського журналіста Майкла Щура. У 2012 році він створив канал "Телебачення Торонто" на сайті YouTube. У 2013 році робив програму "Але є одне але" (АЄОА). У 2014 році Майкл Щур на "Першому національному" став обличчям програми "Утеодин". З липня 2015 року до 18 жовтня 2016 року Майкл Щур служив у ЗСУ. Після повернення з армії він із командою виробляє програму "#@)₴?$0" ("Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль"), яка виходить по неділях на трьох телеканалах - "UA:Першому" (о 21:35), 24 каналі та "Громадському". Роман Вінтонів і надалі працюватиме як ведучий Майк Щур у програмі "Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль", яка виходитиме на Суспільному. Йому належать торгова марка "Телебачення Торонто", торгова марка "Майкл Щур" та логотип "Майкл Щур". Також він робив на Суспільному авторську програму "ЧереЩур" (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 1.08.2019 1 серпня член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський висловив недовіру першій заступниці голови Нацради Ользі Герасим'юк, яка виконує обов'язки голови, та висловив вимогу про обрання легітимного голови Нацради. Приводом до такої заяви пана Костинського став лист від Офісу президента України до Нацради з проханням звернутися до Міністерства юстиції України та Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевірки інформації про те, що Сергій Костинський є членом або співзасновником громадянської партії "Пора", чого не було зазначено в його декларації. Ольга Герасим'юк від імені Нацради підготувала відповідь і відправила лист до НАЗК. За словами пана Костинського, це відбувалося в нього "за спиною" і він не бачив ні першого, ні другого листа. Він вважає, що його намагаються усунути з посади, щоб призначити нового члена Нацради за квотою президента (строк повноважень Сергія Костинського в регуляторному органі завершується у вересні 2020 року). Сергій Костинський виступив із заявою перед засіданням Нацради 1 серпня: "30 липня в Національну раду надійшов офіційний лист від Офісу президента України щодо мене, але невідомого мені змісту. Вчора, 31 липня, як мені випадково стало відомо, за підписом Ольги Герасим'юк від Національної ради в НАЗК пішов лист, який також стосувався мене. На жаль, я не був офіційно ознайомлений з листом від Офісу президента, він не надходив до мене через СЕД (систему електронного документообігу), також він мені не був наданий для ознайомлення в паперовому вигляді. Так само пані Ольга Герасим'юк не ознайомила мене зі змістом листа, який вона відправила від імені Національної ради, членом якої я є, до НАЗК. Якщо Офіс президента вимагає розслідування щодо мене в НАЗК, я готовий до цього, я абсолютно підтримую будь-яке розслідування будь-яким органом державної влади. Але вважаю, що коли подібні дії робляться втаємничено за спиною колеги, щодо якого ініціюється розслідування НАЗК, це і неетично, і нефахово. Ольго Володимирівно, на мою думку, ви зловживаєте своєю посадою і набутими правами. Це свідчить, на мою думку, про ознаки втрати незалежності Національної ради від інших політичних сил і органів державної влади. Припускаю, що причиною подібних дій можуть бути політичні мотиви. Зокрема, усунення члена Національної ради, призначеного попереднім президентом України Петром Порошенком, з метою призначення нового члена Національної ради за квотою чинного президента. Я особисто висловлюю недовіру Ользі Герасим'юк у якості виконуючої обов'язки голови Національної ради і вимагаю включити в порядок денний наступного засідання першим питання про обрання голови. Ольго Володимирівно, вас на цю посаду ніхто не обирав, ви автоматично обійняли цю посаду, оскільки є першою заступницею голови. Я вважаю, що очолювати Національну раду має легітимний голова, обраний членами Національної ради, який не буде вести таємні листування за спинами членами Національної ради. Щодо розслідування НАЗК - сам факт розслідування підтримую. Наскільки я розумію, мене звинувачують у тому, що я є членом громадянської партії "Пора", що не відповідає дійсності. Нехай розслідування відбудеться, всі обставини цієї справи будуть публічними і відомими всім ЗМІ і громадянському суспільству". Ольга Герасим'юк відкинула звинувачення в таємності листування, за її словами, лист надійшов усім членам Нацради в системі електронного документообігу: "Цей лист надійшов офіційно, був поширений у СЕД усім членам Національної ради. Учора увечері ви зайшли до мене і сказали, що не бачили того листа і не знаєте його змісту. Я попросила дізнатися, чому цей лист прийшов усім членам Національної ради, крім вас. Я думаю, що ви трішки перебільшили, коли сказали, що не знали про зміст цього листа. Бо ви в обід зайшли в приймальню, поцікавилися про цей лист і вам надали копію". Сергій Костинський відповів, що не отримав копії листа електронною поштою від співробітниці апарату Нацради. Також пані Герасим'юк заперечила зловживання правами: "Я надіслала лист не від імені Національної ради, а від свого імені як першого заступника голови. Я не зловживала нічиєю колективною історією". За словами першої заступниці голови Нацради, Офіс президента попросив звернутися за роз'ясненнями до Мін'юсту та НАЗК щодо зв'язку Сергія Костинського та його дружини Гульзари Артикової з громадянською партією "Пора", оскільки така інформація є у відкритому реєстрі. "Детектор медіа" знайшов у реєстрі згадування Сергія Костинського та Гульзари Артикової як керівників і підписантів організації в Автономній Республіці Крим громадянської партії "Пора". "Я отримала лист з Офісу президента, у якому попросили не нас розібратися з цією історією, а звернутися в НАЗК та Мін'юст за інформацією. Я переконана в тому, що ви не могли в декларацію не вносити якісь відомості, я не думаю, що звинувачення в тому, що ви щось утаїли, є справедливо підтвердженим. До речі, у відкритому реєстрі справді це числиться. Я у вас запитала вчора, чи це правда. Я хочу, щоб вони надали нам відповідь, що це застарілі дані абощо, - сказала пані Герасим'юк. - Не гарячкуйте, ніяких вказівок знищувати вас немає. Якщо ви не є членом партії і ті відомості застарілі, ви просто дасте пояснення - та й усе. І ми отримаємо цю інформацію, і ви будете захищені. Це не була якась інсинуація проти вас". За словами першої заступниці голови Нацради, НАЗК раніше вже перевіряла іншого члена Нацради за листом колеги: "Наприклад, був лист Артеменка (колишній голова Нацради Юрій Артеменко. - ДМ) щодо Олега Миколайовича (член Нацради Олег Черниш. - ДМ) до НАЗК (без усяких вказівок, листів, скарг) перевірити його. І він не робив ніяких заяв про політичне переслідування". Ольга Герасим'юк запитала, чи хоче Сергій Костинський зробити лист публічним. "Звичайно, - відповів він. - Адже я його не бачив. Я не бачив ані листа, який надійшов, ані листа, який ви надіслали. Якщо ви їх опублікуєте - я буду вдячний". Також вона запропонувала перевірити, чому для Сергія Костинського не був доступним лист у системі електронного документообігу та чому до нього не доходить пошта від співробітниці апарату Нацради. Заступниця голови Нацради Уляна Фещук сказала, що вона теж не отримувала цього листа в СЕД: "На жаль, мені цей лист не приходив, я переглянула весь СЕД. Також я дізналася, що цей лист був розписаний на юристів і кадрове управління - і вони не готували відповідь. Мені здається дивним, що сьогодні надійшов лист - а завтра на нього вже була готова відповідь. Так само цікаво, хто написав відповідь". Ольга Герасим'юк відповіла, що відповідь готувала вона особисто і мала на це право. Пані Фещук нагадала, що до Нацради вже надходив запит щодо Сергія Костинського аналогічного змісту, але не від Офісу президента, а від "фізичної особи": "Подібний запит уже надходив від фізичної особи, з тим самим змістом. І тоді юристи і кадрове управлення готували відповідь. Ми вказали, що дійсно є в реєстрі політична партія, але засновника цієї політичної партії як суб'єкта підприємницької діяльності вже немає, він фактично ліквідований. Варто було б ці обставини викласти і в листі, який ви пересилали". Ольга Герасим'юк відповіла, що перший лист від "фізичної особи" був інакшим, там зверталися щодо розслідування всередині Національної ради, тому й відповідь була інакшою. Уляна Фещук зауважила, що Офіс президента має всі повноваження сам звертатися до будь-яких державних органів щодо членів Національної ради, призначених президентом, а не робити це через Нацраду. Також пані Фещук наголосила, що подібні питання повинні обговорюватися між членами Нацради: "Якби щодо мене прийшов такий запит - я б хотіла знати, що в ньому написано і що на нього відповідають". Вона сказала Ользі Герасим'юк, що та відповідала не від свого імені, а від імені Нацради, адже готувала відповідь на офіційному бланку регуляторного органу. Пані Фещук попросила розписувати пошту, що надходить до Нацради, на всіх членів регуляторного органу і ще раз перевірити роботу системи електронного документообігу. Уляна Фещук підтримала ініціативу Сергія Костинського включити до порядку денного наступного засідання питання про обрання голови Нацради, "щоб була довіра всіх членів до тієї людини, яка керує Національною радою". Ольга Герасим'юк ніяк не прокоментувала пропозиції щодо обрання голови Нацради та перейшла до розгляду питань порядку денного. Закон про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення забороняє членам Нацради обіймати будь-які інші посади, у тому числі на громадських засадах, у державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої. Порушення цієї вимоги є однією з підстав для дострокового припинення повноважень члена Нацради. Сергій Костинський підтвердив "Детектору медіа", що ініційована Офісом президента перевірка НАЗК стосується саме інформації на сайті Мін'юсту про те, що він і Гульзара Артикова є підписантами організації в Автономній Республіці Крим громадянської партії "Пора". Йому невідомо, чому вони фігурують у реєстрі як підписанти, адже "немає ані партії, ані самої організації в Криму". Він додав, що "все це мали вже давно перевірити, плюс, перевірка декларації НАЗК за 2015 рік теж порушень не виявила". "Гадаю, зараз просто шукається будь-який привід для звільнення. Гадаю, вони ще можуть пошукати інформацію про те, що колись я був членом громадської організації "Союз молодих вчених Криму"", - сказав пан Костинський. Нагадаємо, що Ольга Герасим'юк вважала незаконним звільнення з Нацради Юрія Артеменка і призначення на його місце Володимира Горковенка та деякий час відмовлялася проводити засідання Нацради. Ця кадрова ротація була проведена президентом України Петром Порошенком на початку травня, за кілька тижнів до інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. 24 травня президент України Володимир Зеленський скасував укази свого попередника Петра Порошенка про звільнення Юрія Артеменка і призначення Володимира Горковенка. А 9 липня, коли завершився строк повноважень Юрія Артеменка в Нацраді, Володимир Зеленський призначив членом Нацради Юрія Зіневича, який у минулому працював юристом на "1+1" і помічником-консультантом Ольги Герасим'юк, коли вона була народною депутаткою. Володимир Горковенко оскаржив своє звільнення з Нацради, суд переніс розгляд справи на 5 вересня. Тим часом Ольга Герасим'юк та Олег Черниш ініціювали два судові позови і просили суд скасувати укази президента Петра Порошенка про звільнення Юрія Артеменка і призначення Володимира Горковенка, але суд відмовив у відкритті обох проваджень (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 1.08.2019 1 серпня в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулося останнє засідання робочої групи зі здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час позачергових виборів народних депутатів України, на якому розглядалися порушення мовниками виборчого законодавства в період із 1 по 21 липня з особливою увагою на день тиші - 20 липня та день самого волевиявлення громадян - 21 липня. Її висновки майже ідентичні до тих, що були зроблені моніторинговою коаліцією громадських організацій. Відкриваючи засідання, голова робочої групи, заступник голови Національної ради Уляна Фещук сказала, що результати моніторингу телеканаів і радіостанцій підтверджують думку, яка не раз звучала в експертному середовищі, що під час цих виборів порушень ЗМІ виборчого занконодавства було набагато більше, ніж на всіх попередніх виборах незалежної України. Особливо багато в ефірі мовників поширювалося замовних матеріалів, так званої джинси. Традиційно велика кількість порушень стосується оприлюднення результатів соціологічних досліджень, яких в означений період зафіксовано 94 випадки. Серед телеканалів інформаційно-розважального формату порушення виявлені у: ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" - 25 випадків; ТОВ "МК ТРК" ("ICTV") - 8 випадків; ТОВ ТРК "Україна" ("Україна") - 7 випадків; ТОВ ТРК "Україна" ("ЕСКУЛАП-ТV") - 4 випадки; ТОВ "ТРК "Студія "1+1" - 3 випадки; ПрАТ "Телеканал "Інтер" - 1 випадок. Серед телеканалів інформаційного формату порушення допустили: ТОВ "Голдберрі" - 17 випадків; ТОВ "Телеканал "Прямий" - 8 випадків; Підприємство з іноземними інвестиціями у формі ТОВ "Телерадіокомпанія "НБМ" - 6 випадків; ТОВ "Золота середина" - 1 випадок; ТОВ "ТРК "Інтеррадіо" - 1 випадок; ТОВ "Інформаційне агенство "Правдатут" - 1 випадок. Загальнонаціональні радіоканали також порушували вимоги щодо оприлюднення соціологічних даних: ТОВ "ТРК "Радіо-Ера" - 5 випадків; ТОВ "ТРК "Клас" - 4 випадки; ТОВ "ТРО "Русское радио" - Україна" - 2 випадки; ТОВ "ТРК "Радіо Кохання" - 1 випадок. Як відомо, відповідно до положень статті 67 Закону України "Про вибори народних депутатів України" ЗМІ при поширенні результатів опитування громадської думки повинні зазначати: а) повну назву організації, що проводила опитування; б) замовників опитування; в) час проведення дослідження; г) територію, яку охоплювало опитування; ґ) розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних; д) метод опитування; е) точні формулювання запитань; є) можливу статистичну похибку. Перелічені ЗМІ допускали різні варіації недотримання чітко виписаних в законі вимог. Також часто мовники порушували законодавчі норми під час оприлюднення результатів інтерактивного опитування аудиторії. У звіті, який готує регулятор, усі випадки порушень будуть описані детально із зазначенням дати і часу виходу такої інформації в ефір. Моніторингом Національної ради також зафіксовано 55 випадків поширення агітаційних матеріалів у випусках новин. Помічена значна кількість "політичної джинси", висвітлення діяльності суб'єктів виборчого процесу з використанням символіки політичних партій та надання переваги їх окремим представникам. Це суперечить вимогам частини 15 статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України", адже всі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі. На телеканалі "Інтер" було зафіксовано 9 таких випадків, на "Україні" - 8, "ICTV" - 6, "112 Україна" - 4, "Радіо НВ" - 9, "Мелодія FM" - 8, "Русское Радио" - 8, "Перець FM, Стильное" - 3 випадки. Саме поширення замовних матеріалів є найчастішим порушенням у регіональних і місцевих ЗМІ, повідомив начальник управління представників Національної ради Сергій Савельєв. У останні два тижні перед виборами значно зросла кількість політичної і комерційної реклами. Законодавство України встановлює заборону на поширення політичної реклами в останній день перед виборами і в сам день голосування. Водночас телерадіоорганізації часто вдаються до різних способів, аби і в ці два дні нагадати виборцям про декого із кандидатів. Так, 20 - 21 липня 17 телеканалів і 11 радіостанцій у своїх передачах поширювали передвиборну агітацію. Це: ПрАТ "Телеканал "Інтер", ТОВ ТРК "Україна" ("Україна"), ТОВ "ТРК "Студія "1+1", ТОВ "Новий канал", ТОВ "Рєал істейт -ТВ", ТОВ "ТРК Україна" ("НЛО. TV"), ТОВ "Телеканал "Прямий", ТОВ "ТРК "112-ТВ", ТОВ "Голдберрі", ПІІ у формі ТОВ "ТРК "НБМ", ТОВ "ТРК "Нові комунікації", ТОВ "Ньюз нетворк", ТОВ "Новини 24 години", ГО "Громадське ТБ", ТОВ "Медіамережі", ТОВ "Магнолія-ТВ", ТОВ "Наша Прага", ТОВ "ТРК "Радіо Кохання", ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо", ПАТ "НСТУ" ("Радіо "Промінь"), ТОВ "ТРК "Медіа Маркет", ТОВ "ТРО "Русское радио" - Україна", ПрАТ "РК "Гала", ПАТ "НСТУ" ("Українське радіо"), ТОВ "ТРК "Клас", ТОВ "ТРК "Шансон", ПрАТ "ТРК "Люкс", ПрАТ "Наше радіо". Уляна Фещук відзначила, якщо на телеканалах це були сюжети з ознаками їх замовності, то на радіостанціях звучало багато пісень у виконанні кандидатів у народні депутати. Зокрема, транслювалися пісні гурту "Океан Ельзи", який очолює Святослав Вакарчук, лідер партії "Голос", і Михайла Поплавського, лідера "Аграрної партії". Оприлюднення даних соціологічних опитувань, а також випадки агітації зафіксовані у дні тиші та голосування і в ефірі деяких місцевих мовників. Також помічені факти трансляції після 16 липня політичної реклами російською мовою, що заборонено частиною четвертою статті 18 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ознаки поширення необ'єктивної інформації були зафіксовані моніторингом регулятора в передачах телеканалів "112-Україна" і "Україна". Член Національної ради Сергій Костинський запропонував залучити до розгляду питання про поширення мови ворожнечі Незалежну медійну раду з тим, аби отримати ще й експертну оцінку таких фактів від незалежних медіафахівців і юристів. Консультант Ради Європи, юрист ГО "Платформа прав людини" Олександр Бурмагін, який брав участь у проведенні громадськістю моніторингу висвітлення ЗМІ виборчої кампанії за підтримки Ради Європи, також відзначив, що інтенсивність порушень і їх "якість" зросла. "Деякі телеканали перетворилися на агітаційний майданчик", - сказав він. І, безперечно, це свідчить про необхідність суттєвих змін виборчого законодавства. Члени Національної ради також висловили зацікавленість у співпраці із представниками громадськості під час майбутніх місцевих виборів, зокрема щодо аналізу ефірів телерадіоорганізацій. Адже як регулятор, так і громадські спостерігачі усвідомлюють і припускають, що на місцевому рівні порушень може бути ще більше. Звіт Національної ради за результатами парламентської виборчої кампанії, за словами Уляни Фещук, буде презентовано спільно зі звітом за результатами моніторингу громадських організацій, що проводився за підтримки Ради Європи, 29 серпня. У засіданні робочої групи також взяли участь члени Національної ради Юрій Зіневич, Валентин Коваль, голова Громадської ради, що діє при регуляторному органові Сергій Сьомкін, аналітик медіа та інформаційного середовища Спостережної місії Канади за парламентськими виборами України Майкл Берк, радник з юридичних питань громадянської мережі "Опора" Ольга Коцюруба, керівник департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК Ігор Ігонін та фахівці структурних підрозділів Національної ради (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.08.2019 Проаналізувавши матеріали, подані телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги щодо їхніх структур власності, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 1 серпня оштрафувала 31 ліцензіата за неподання або невчасне подання такої інформації за 2018 рік. Інформацію про свою структуру власності за попередній рік суб'єкти інформаційної діяльності зобов'язані подавати до Національної ради до 31 березня року, що настає за звітним. Такі вимоги, а також процедура подання цих даних містяться в Законі України "Про телебачення і радіомовлення" (частина четверта статті 12) і Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, затвердженому рішенням Національної ради від 21.01.2016 № 2. За неподання або невчасне подання інформації про структуру власності статтею 72 цього закону передбачено застосування штрафної санкції в розмірі 5% загальної суми ліцензійних зборів за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник. Найменша сума штрафу становила 2,18 грн., найбільша - 3 809 грн. Національна рада також видасть розпорядження, якими зобов'яже ліцензіатів вчасно й у всьому обсязі подати до Національної ради до 31.03.2020 звіт за попередній (2019 звітний) рік діяльності про свою структуру власності. У разі невиконання розпорядження Національною радою можуть бути застосовані заходи реагування, передбачені чинним законодавством. Компанії мають сплатити штраф до державного бюджету у тридцятиденний термін із дня отримання рішень регулятора (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.08.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати планової перевірки ТОВ "Радіо Трек", м. Рівне (позивні "Радіо Трек - 106,4 ФМ") і через виявлені порушення мовної пісенної квоти застосувала санкцію "стягнення штрафу". Також компанії на її прохання призначено позапланову перевірку для з'ясування дотримання програмної концепції. Відповідне рішення регулятор ухвалив під час засідання 1 серпня. Перевірку компанії було проведено 25 червня у зв'язку із закінченням терміну дії ліцензії на підставі моніторингу від 14.06.2019 на частоті 104.3 МГц у м. Вараші. Під час перевірки було зафіксовано порушення ліцензіатом вимог частини третьої статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки частка пісень державною мовою, яка мала становити не менше ніж 25% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07.00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00 (вимоги щодо частки пісень мовами Європейського Союзу). В ефірі мовника було зафіксовано значно нижчі показники: 07:00 - 14:00 - 18,8%; 15:00 - 22:00 - 16%. Таке порушення є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Також радіомовник значно зменшив обсяг розважальних програм, за ліцензією - 12 год./добу, фактично - 2 год. 15 хв./добу, що є недотриманням частини восьмої статті 28 "Про телебачення і радіомовлення". Представник компанії під час розгляду цього питання пояснив, що таких порушень компанія припустилася через форс-мажорні обставини і попросив призначити позапланову перевірку, аби переконатися, що мовник вже виправив недоліки. Зважаючи на виявлені порушення, Національна рада зобов'язала ТОВ "Радіо Трек" сплатити штраф у розмірі 1 550,41 грн (5% ліцензійного збору), а також призначила позапланову перевірку. Протягом місяця компанія має увідповіднити свою діяльність чинному законодавству і умовам ліцензії (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.08.2019 1 серпня на засіданні регуляторного органу призначено представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у трьох областях України - Житомирській, Сумській і Хмельницькій. На конкурс на посади представників Національної ради у цих регіонах подалися по 1 кандидатурі. "Усі вони показали високі результати на трьох конкурсних етапах", - повідомив голова конкурсної комісії Національної ради Сергій Савельєв. Члени Національної ради проголосували за такі призначення: Житомирська область - Іван Натикач, Сумська область - Лариса Якубенко, Хмельницька область - Олена Гавінська. Це другий термін, коли зазначені особи призначені на посади представників Національної ради. Члени регуляторного органу дали позитивну оцінку їхньої роботи на посаді у попередній період. Зокрема, Сергій Костинський сказав про те, що "робота усіх трьох конкурсантів є надзвичайно якісною". Відповідно до пункту 2 статті 11 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" представник Національної ради в області призначається на посаду на конкурсній основі строком на чотири роки (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.08.2019 З 1 серпня Володимир Носков більше не продюсує "Українське радіо. Харків". Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуку. "З усіх творчих, ділових питань та пропозицій звертайтеся до керівниці творчої групи радіо Зої Рудь та головної продюсерки філії Ганни Силаєвої", - звернувся він до колег, партнерів і гостей ефірів "Українського радіо Харків". Пан Носков планує надалі залишитися у командні Суспільного. "Мені ставлять запитання чи піду я із Суспільного. Одразу кажу: "Я не той, що кричатиме все зрада". Я залишусь в команді Cуспільного. Місяць відпустки для вгамування емоцій, повернення сил і натхнення, а з першого вересня сподіваюся на запуск суто радіоформатних проектів. Згодом усе розкажу", - поділився планами Володимир Носков. Всеволод Чебодаєв зазначив, що йому дуже шкода, адже з приходом Володимира Носокова "Українське радіо. Харків" розправило крила. "На ефіри стали ходити експерти, коло тем і слухачів розширилось", - додав він. Нагадаємо, Володимир Носков прийшов працювати на "Українське радіо. Харків" 18 грудня 2017 року на запрошення продюсерки Харківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганни Силаєвої. До того Володимир Носков працював власним кореспондентом у Харкові "Радіо Ера FM", потім кореспондентом Української служби "Радіо Свобода", співпрацював із "Громадським радіо" та як фрілансер з іншими радіоканалами. У червні 2019 року Володимир Носков в інтервю "Детектору медіа" розповів, про те, які зміни відбудуться на обласному радіо після отримання FM-частоти у Харкові, про програми власного виробництва, якими можна гордитися, та фінансово-кадрові труднощі (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини липня 2019

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100
Сова - поиск в Украине

© Борис Скуратівський, 1999-2019