Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу
Пошук в Мережi:


uaportal.com

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Бібліотека порталу ::

Радіочиталка
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 
Jooble

Поради від експертів

:: Як стати радіоведучим та влаштуватися на роботу ::

Матеріал надано Jooble 29.11.2021

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

     Радіостудій мало, охочих стати радіоведучими дуже багато. До того ж потрібно багато чого знати та вміти, а ви з багатьма нюансами, на жаль, не знайомі. Значить, треба буде вчитися, прощай вільне безтурботне життя. Вам це треба? Якщо так, то ця стаття дасть вам загальне уявлення про те, як стати радіоведучим.

                 Що потрібно, щоб стати хорошим радіоведучим

     Незалежно на те, фанат ви радіомовлення, чи ні, безумовно, вам доводилося чути, як працює в ефірі радіоведучий. Потік слів, що вільно ллється, несе певне смислове навантаження, чітка дикція і артикуляція слів, легкість і невимушеність у спілкуванні з аудиторією. Здається, що для нього це просто насолода, а не робота. Це найвищий пілотаж. Але це результат величезної праці. Отже, що потрібно мати та вміти, щоб стати радіоведучим:

  •   добре поставлений голос, чітку артикуляцію;
  •   відмінний кругозір та ерудицію;
  •   відчувати, що сказати людям, щоб це було цікаво;
  •   кожну мить помирати від любові до своєї професії, належати їй навіть уві сні;
  •   фонтанувати ідеями, проектами, цікавими думками.

     Не страшно, якщо один із цих підпунктів на вашу думку для вас недосяжний. Голос не той, та й дикція так собі, з ерудицією якось не дуже. Любов до професії перекриє всі недоліки. Головне зрозуміти, навіщо вам це потрібно. Себе коханого показати світові чи прагнення розповісти всім, що вас переповнює та проситься в ефір. Якщо друге, у вас є реальний шанс стати радіоведучим.

                                           Як потрапити на радіо

     Питання некоректне: вам хочеться потрапити на радіо взагалі, або конкретно в ролі радіоведучого? Ми про це пам'ятаємо, але будь ви хоч ґуру красномовства, одразу до ефіру вам не пробитися. Тому послухайте наші поради:

  1. Постарайтеся потрапити на радіо в будь-якій якості, будь-яка вакансія, де ви можете стати в нагоді, для вас просто рятівне коло. Хапайтеся не роздумуючи. Перебуваючи в безпосередній близькості до "небожителів", ви зможете зсередини вивчити кухню цього священнодійства, точно усвідомити для себе, чи ви цього дійсно хочете.
  2. Влаштовуватися на радіо найкраще влітку, це час відпусток та традиційних літніх ротацій лідерів ефіру. Найчастіше саме влітку в ефір виходять додаткові ранкові шоу. Одним словом, літо - найкращий час для здійснення своєї мрії.
  3. Якщо ви вже влилися в дружній колектив радіостанції, настав час подумати, як наблизитися до своєї мрії. У вас є хобі, ви чимось захоплені - запишіть ряд репортажів на тему, що вас цікавить, і запропонуйте редактору прослухати ваші репортажі. Можливо, на вашому радіо з'явиться нова рубрика, автором і ведучим якої будете саме ви.

     Але, заради справедливості, треба сказати, що робота на радіо в будь-якій якості - це не єдиний шлях до вашої заповітної мрії. Є ще цікаві підказки.

     Вакансії радіоведучого можна подивитися порталі Jooble. Але запам'ятайте, для активного пошуку роботи на радіо, вашого резюме, розісланого на всі радіостанції, буде недостатньо. Специфіка цієї роботи така, що жоден редактор радіостанції, що поважає себе, не стане розглядати ваше голе резюме. Йому потрібні більш вагомі докази, що ви варті його уваги. Таким доказом можуть стати Aircheck та Demo. Що це таке?

  • Aircheck - це редагований запис ефіру. Зазвичай використовується для навчання радіоведучих, для ефірної перевірки, при підготовці елементів ефіру і т.д. Щоправда, треба зазначити, що якщо ви ніколи в ефірі не звучали, ця форма подачі себе поки не для вас.
  • Demo - це те, без чого не може обійтися жоден претендент. Це аудіозапис, який демонструє вашу манеру подачі інформації, ваше звучання, ваші навички. Зазвичай цей запис роблять на студіях звукозапису. Дуже непросто створити забійне демо, щоб редактор із низького старту рвонув розшукувати вас. Достатньо скласти його так, щоб його дослухали до кінця. І це непросто. Але ніхто й не казав, що шлях до вашої мрії буде посипаний трояндами.

     Можна пробувати себе на радіомовленні у клініках чи великих підприємствах, що оснащені радіовузлом. Причому запропонувати свої послуги в якості волонтера заради набуття безцінного досвіду вести ефір. Завітайте до Ютубу, там ви знайдете величезну кількість відеороликів з хорошими порадами. Спробуйте - і у вас обов'язково все вийде.

• Перейти до інших матеріалів розділу
  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:


"Подих ефіру"

Журнал "Телерадіокур'єр"

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank search engine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2024